Egipt nie wypełni luki na rynku warzyw w Hiszpanii

Ze względu na niedobór hiszpańskich warzyw gwałtownie wzrosły ceny ogórków, kalafiora i cukinii, a to za sprawą bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Handlarze szukają rozwiązania, ale nawet Egipt nie będzie w stanie wypełnić tych luk.

Według Hansa Korstena, prezesa egipskiej firmy Partner in Sourcing, Egipt nie jest w stanie całkowicie wypełnić luk na hiszpańskim rynku warzyw. Głównym problemem jest to, że egipskie warzywa takie jak kalafior, ogórki i cukinia są produkowane na potrzeby lokalnej konsumpcji i nie spełniają one wymogów eksportowych. Egipt nie jest dużym graczem w biznesie eksportowym z tymi produktami. Korsten informuje, że to nie znaczy, że nie będzie też żadnego eksportu – głównie dlatego, że ceny warzyw w Hiszpanii są wysokie. Będzie to jednak tylko kropla w morzu potrzeb.

„Ponieważ klimat w Egipcie jest bardziej stabilny niż w Hiszpanii, nabywcy w Europie powinni w przyszłości rozważyć rozłożenie ryzyka i zakup programu z dwóch źródeł. Jednak pod względem logistycznym w porównaniu z Hiszpanią Egipt ma pewne wyzwania. Mówiąc o tu i teraz, wszystko, co dostarczy Egipt, po prostu nie będzie miało wystarczającego wpływu, aby zmienić tę sytuację”, podsumowuje.

Źródło: FreshPlaza

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności