EKO-kartonowe opakowania z siana. Kandydat do nagrody FLIA 2018

Fabryka papieru Papierfabrik Scheufelen z Niemiec, wyprodukowała papier (karton), który jest materiałem wyjściowym do tworzenia przyjaznych środowisku opakowań dla owoców i warzyw. Produkt o nazwie Scheufelen Grass Paper – Greenliner kandyduje do nagrody FLIA 2018.

Papier wykonany jest w 50 proc. z siana (trawa suszona na słońcu) pozyskiwanego w okolicy fabryki położonej w miejscowości Lenningen. Dzięki temu, jak podkreślają producenci opakowań, zminimalizowany jest negatywny wpływ na środowisko naturalne (mniejsze zużycie energii i wody przy produkcji). Ponadto nowy papier pozwala uzyskać dodatkowe korzyści w zakresie marketingu produktów zapakowanych w niego np. przy sprzedaży warzyw i owoców BIO.
 

Wg producenta bez problemu można na nim drukować i formować z niego różne opakowania, stąd jego dobre zastosowanie m.in. przez branżę świeżych owoców i warzyw. Niemiecka fabryka ma w swoim portfolio różne rodzaje papieru na bazie siana. Greenliner to linia papieru przeznaczona do tworzenia tacek kartonowych. Dostępny jest w gramaturze 80, 90, 105, 130, 200 gsm.
 

Papier posiada certyfikat ISEGA i FSC-Mix. Podlega recyklingowi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności