Ekologiczna uprawa warzyw – dofinansowanie i pomoc merytoryczna

Fundacja Agrinatura zaprasza do udziału w projekcie Demokratyzacja Bio, który przeznaczony jest dla rolników ekologicznych uprawiających ekologiczne warzywa. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września.
 

Projekt „Demokratyzacja BIO”  jest realizowany przez Fundację AgriNatura, a jego finansowanie zapewnia grant Fundacji Carrefour. Głównym celem jest pomoc rolnikom ekologicznym w rozwoju towarowej produkcji warzyw pod względem zwiększenia wydajności, poszerzenia asortymentu  i poprawy jakości. Dzięki temu powinna zwiększyć się oferta handlowa warzyw ekologicznych dla konsumentów. Kolejnym celem projektu jest wypromowanie dobrych przykładów mogących stanowić wzór i inspirację dla innych rolników planujących towarową produkcję warzyw ekologicznych. Realizowany będzie od września 2018 roku do grudnia 2019 roku.

– Projekt jest skierowany do rolników, którzy posiadają certyfikowane gospodarstwa ekologiczne specjalizujące się w uprawie warzyw. Preferujemy gospodarstwa rodzinne, chcące rozwijać produkcję warzywniczą. W projekcie chcemy wesprzeć 20 gospodarstw z różnych regionów Polski – informuje Fundacja Agrinatura.

W projekcie beneficjenci otrzymają:
  • doradztwo ekspertów  rolnictwa ekologicznego oraz przygotowanie planu inwestycyjnego, który pozwoli na rozwój produkcji warzywniczej w gospodarstwie.
  • dofinansowanie inwestycji w produkcję warzyw do kwoty 3750 euro.
  • szkolenia dopasowane do potrzeb uczestników obejmujące ć takie zagadnienia jak: wymagania klimatyczne i glebowe różnych gatunków i odmian warzyw, agrotechnika, nawożenie i ochrona roślin, dobór odmian, zbiór, przechowywanie oraz przygotowanie do sprzedaży itp..
  • wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie w grupie 20 rolników ekologicznych z całej Polski.
  • popularyzację gospodarstw uczestniczących w projekcie i ich produktów poprzez działania promocyjne.
Zgłoszenia do projektu można przesyłać najpóźniej do 20 września.

Źródło: Agrinatura

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności