• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościElektroniczne świadectwa fitosanitarne

Elektroniczne świadectwa fitosanitarne

Od 1 lipca br. świadectwa fitosanitarne towarzyszące polskim produktom rolnym eksportowanym do państw trzecich, mogą być wydawane także w wersji elektronicznej.

W obecnych czasach technologia zaczyna odgrywać coraz większą rolę w naszym życiu, a także jest dość istotna przy produkcji warzyw czy innych produktów rolnych. Wszystko zmierza ku cyfryzacji. Niewątpliwie do nowych rozwiązań trzeba będzie się przyzwyczaić i je zrozumieć. W przyszłości to właśnie one zastąpią wszelkie dotychczasowe, znane nam metody dokonywania formalności i innych procesów. Ewolucja jest nieunikniona, niemniej, może się nam przysłużyć w celu zaoszczędzenia cennego czasu, który przy tak dużej ilości prac, które musimy wykonywać, jest bardzo istotny.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało w ostatnich dniach o nowej praktyce, czyli świadectwach fitosanitarnych towarzyszącym polskim produktom rolnym eksportowanym do państw trzecich, które mogą być aktualnie wydawane także w wersji elektronicznej. „Rozwiązanie to, upraszczające i ułatwiające procedury certyfikacji eksportowej, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskich rolników i eksporterów – coraz więcej państw trzecich dopuszcza bowiem obecnie taką formę certyfikacji. Oczywiście świadectwa fitosanitarne będą mogły być nadal wydawane w tradycyjnej, papierowej formie. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, wydająca świadectwa fitosanitarne, jest w pełni przygotowana do wprowadzanych rozwiązań” – informuje resort rolnictwa.

Co więcej, ministerstwo informuje, że dzięki nowym przepisom jeszcze w tym roku zostanie wydane rozporządzenia Rady Ministrów, które ustanowi stałe stawki dopłat dla poszczególnych grup roślin, tj.: roślin zbożowych, roślin strączkowych, ziemniaka oraz mieszanek zbożowych i pastewnych – zarówno dla materiału siewnego wytworzonego w sposób konwencjonalny jak również dla materiału wytworzonego w reżimie ekologicznym. Stała stawka dopłaty ułatwi wnioskodawcom kontrolowanie poziomu wykorzystania przysługującego im limitu pomocy de minimis w rolnictwie.

Źródło: MRiRW

Prenumerata Warzywa 2024 - baner


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl