yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościFrancja wprowadza zakaz pakowania warzyw i owoców w plastik

Francja wprowadza zakaz pakowania warzyw i owoców w plastik

I stało się faktem. Od nowego roku francuski rząd zapowiada zakaz używania opakowań plastikowych do szerokiej gamy warzyw i owoców. Celem tego działania jest zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych. W Polsce plastikowe worki w dalszym ciągu są bardzo popularne.

Zobacz także: Zakaz pakowania warzyw w plastik? To nowe prawo w Hiszpanii

Według zapowiedzi francuskich władz od stycznia 2022 r. wprowadzony zostanie zakaz pakowania warzyw i owoców w plastikowe worki. Lista obejmuje pory, bakłażany, pomidory oraz jabłka, banany i pomarańcze.

  • Zdaniem ekspertów, aż 37 proc. warzyw i owoców sprzedawanych jest w plastikowych opakowaniach.
  • Francuzi chcą  walczyć ze zjawiskiem nadprodukcji plastiku.

Zdaniem ekspertów, aż 37 proc. warzyw i owoców sprzedawanych jest w plastikowych opakowaniach. Francois Roch, prezes Francuskiego Stowarzyszenia Sprzedawców Owoców, mówi, że przejście na papier będzie trudne w tak krótkim czasie. „Sprzedaż niektórych produktów jest skomplikowana, ponieważ bez opakowania wielu kupujących może dotknąć owoców, a ludzie nie chcą, aby inni kupujący dotykali ich owoców” – powiedział.

Zakaz pakowania jest częścią wieloletniego programu rządowego mającego na celu wycofanie tworzyw sztucznych. Od 2021 r. Francja zakazała również plastikowych słomek, szklanek i sztućców oraz pudełek wykonanych ze styropianu. Opakowania plastikowe zostaną zakazane do końca czerwca 2023 r. dla pomidorów koktajlowych, fasolki szparagowej i brzoskwiń, a do końca 2024 r. dla cykorii, szparagów, grzybów, niektórych sałatek i ziół oraz wiśni. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W Polsce foliówki w dalszym ciągu są bardzo popularne, jednak grupa 25 posłów chce – wzorem m.in. Francji – wprowadzić zakaz sprzedaży owoców i warzyw w opakowaniach plastokowych.

Źródło: Fruitveb.hu

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl