Gradobicie w grójeckim i białobrzeskim – 7 czerwca 2020

Wczoraj w Warzywniczej prognozie pogody ostrzegaliśmy przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznych. Niestety przewidywania synoptyków sprawdziły się. Informacje o gradobiciu dochodzą z okolic Potworowa, ale i z powiatów grójeckiego oraz białobrzeskiego. 

Dzisiaj (7.06.2020), że w godzinach popołudniowych  wystąpiło silne gradobicie w miejscowości Mała Wieś niedaleko Goszczyna (pow. białobrzeski). Tutaj straty są ogromne, zarówno w sadach, jak i na polach uprawnych. Na zdjęciach widoczna jest plantacja ziemniaków uszkodzonych przez gradziny.

Grad zalegał na polach 2 godziny po ustąpieniu deszczu. Do momentu, kiedy nie nadeszła następna nawałnica, która przyniosła ze sobą nawalne opady deszczu, ale już bez gradu, co  spowodowało podtopienia widoczne na zdjęciach.

Jak informują nas czytelnicy opady gradu (z różnym natężeniem) wystąpiły także w miejscowościach Dziarnów, Borowe, Ryszki, Świdno, Dębnowola. W gminie Promna i w gminie Jasieniec.  

tekst i zdjęcia Justyna Dobrosz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności