• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościHandel produktami rolno-spożywczymi z Mołdawią

Handel produktami rolno-spożywczymi z Mołdawią

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk rozmawiał z przebywającym w Polsce z wizytą roboczą wicepremierem, ministrem rolnictwa i przemysłu spożywczego Mołdawii Vladimirem Boleą o perspektywach rozwoju współpracy między państwami.

Wsparcie eksperckie

Wicepremier Kowalczyk podtrzymał deklarację złożoną podczas spotkania z mołdawskim ministrem ds. rolnictwa w Berlinie w styczniu 2023 r. o gotowości udzielenia Mołdawii wsparcia eksperckiego w obszarze rolnictwa.

Odnosząc się do tematów interesujących stronę mołdawską, obecni na spotkaniu przedstawiciele MRiRW przedstawili informacje o funkcjonowaniu w Polsce spółdzielczości rolniczej, grup producenckich, stowarzyszeń branżowych i izb rolniczych.

Obszary zainteresowania strony mołdawskiej

Wicepremier Vladimir Bolea wyraził uznanie dla osiągnięć polskiego sektora rolnego. Strona mołdawska jest bardzo zainteresowana polskimi doświadczeniami z procesu akcesji do UE, m.in. w zakresie dostosowania rolnictwa polskiego do wymogów UE, a także restrukturyzacji sektora rolnego. Interesujące dla partnerów mołdawskich są też działania strony polskiej w celu wspierania spółdzielczości rolniczej.

Wicepremier Bolea przedstawił plany strony mołdawskiej dotyczące wsparcia rozwoju sektora rolnego. Dodał, że jest to ważne zadanie, ponieważ aż 1/5 ludności Mołdawii mieszka na terenach wiejskich. Mołdawia dostrzega duży potencjał w realizacji podejścia LEADER.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Handel artykułami rolno-spożywczymi

Wicepremier Kolwalczyk zauważył, że ważnym polem do rozwoju współpracy między państwami jest wymiana handlowa towarami rolno-spożywczymi.

Mołdawski wicepremier zaprosił wicepremiera Kowalczyka do złożenia wizyty w Mołdawii w październiku 2023 r.

W 2022 r. Polska eksportowała do Mołdawii towary rolne za 67,4 mln EUR. Były to głównie: sery i twarogi, mięso i jadalne podroby z drobiu, mięso wieprzowe, warzywa przetworzone, zakonserwowane oraz mrożone.

Źródło: MRiRW


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl