Hiszpania: rekordowe temperatury w kwietniu. Plantacje warzyw “płoną” w oczach!

susza

W Hiszpanii, w ostatnim tygodniu kwietnia, odnotowuje się rekordowe temperatury. Wczoraj w Kordobie, na południu kraju, termometry wskazywały najwyższą zarejestrowaną dotąd temperaturę w tym miesiącu 38,8 stopnia C. Tak wysokie temperatury bardzo niekorzystnie wpływają na wegetację roślin.

Ponad 37 stopni Celsjusza ciepła było w czwartek (ostatni tydzień kwietnia) w Huelvie i Sewilli również na południu, 33,6 stopnia w Badajoz na zachodzie, a 36,2 stopnia w Walencji na wschodzie. Przyczyną fali upałów jest napływ suchego powietrza z Afryki w połączeniu ze stabilnością atmosfery i silnym nasłonecznieniem – poinformowała hiszpańska agencja meteorologiczna Aemet. Nad Półwyspem Iberyjskim temperatury są miejscami o kilkanaście stopni wyższe od normy klimatycznej, co jest ogromną anomalią – wskazują synoptycy.

Hiszpańskie władze ostrzegają przed niebezpieczeństwem pożarów.

Kolejną kwestią są niszczejące plantacje warzyw, ponieważ niezwykle gorący żar promieni słonecznych “upala” rośliny z każdą minutą. Jak informują synoptycy po lekkim spadku temperatur w czasie nadchodzącego weekendu przewiduje się powrót fali upałów od najbliższego wtorku.

źródło: Severe Weather Europe, radio Opole

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ciągnik rolniczy Zetor
  2. Porozumienie ministra Telusa z rolnikami
  3. Polskie młode ziemniaki Arrow

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności