Hurtowe ceny ziemniaków na linii pochyłej

W ostatnim czasie pogorszyła się koniunktura w hurtowym handlu ziemniakami jadalnymi. Po umocnieniu się cen w grudniu i styczniu, dziś obserwujemy słabszy bieżący pobyt na owy gatunek.

Jak podaje portal fresh-market w ostatnich dniach widoczna jest niższa cena na kalibrowany, workowany towar o 9 proc. W dużym hurcie cena żółtych ziemniaków oscyluje na poziomie 0,87-1,20 zł/kg, o czerwonej skórce – 0,87-1,33 zł/kg (tu spadek o 6 proc.) oraz białe: 0,93-1,40zł/kg (spadek o 10 proc.). W lutym to zjawisko pewnie nikogo nie zdziwi, bo podobną sytuację na rynku hurtowym mieliśmy również w ubiegłych latach. Należy podkreślić, że przecena zimowa w 2022 r trwała aż do połowy marca i wynosiła -18 proc, z kolei w sezonie 2019/2020 trwała ona od końca stycznia do końca lutego 2020 i wyniosła w tym okresie -24 procent. Miejmy nadzieję, że w tym roku spadek cenowy potrwa znacznie krócej i nie będzie tak dotkliwy jak w poprzednich latach. 

Za: fresh-market

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności