I Targi Horti Tech

W Kielcach rozpoczęły się dzisiaj specjalistyczne targi branży ogrodniczej. To pierwsza ich edycja. Z zaproszenia do Kielc skorzystało (według katalogu targowego) 97 polskich i zagranicznych firm w różny sposób związanych z ogrodnictwem. Oprócz wystawy środków produkcji oraz stoisk samorządowych, firm doradczych czy świadczących innego rodzaju usługi organizatorzy – Targi Kielce SA oraz Leaf Media zaproponowali tematyczne konferencje – dzisiaj obraduje Konferencja Sadownicza-Warzywnicza, jutro odbędzie się 9. Konferencja Odmianowa.

imiejsce-1
Zwycięska drużyna ze szkoły w Sichowie Dużym

Walorem edukacyjnym był rozstrzygnięty wczesnym popołudniem konkurs kalibracji opryskiwaczy dedykowany młodzieży szkolnej. Chęć uczestnictwa w nim zgłosiło początkowo dziesięć trzyosobowych ekip, na starcie pojawiło się jednak dwanaście zespołów. Z trójki finalistów najlepiej poradzili sobie uczniowie z ZSCKR w Sichowie Dużym, druga była drużyna z ZSCKR w Rzemieniu, trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZSCKR w Mokoszynie.
Kieleckie targi potrwają do jutra.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności