yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościIle sztuk nowych ciągników i przyczep zarejestrowano we wrześniu?

Ile sztuk nowych ciągników i przyczep zarejestrowano we wrześniu?

Koszty wszelkich dóbr czy usług są w aktualnym roku bardzo wysokie. Znajduje to odzwierciedlenie w podejściu producentów, którzy często wstrzymują się od zakupu nowego sprzętu rolniczego. Niekiedy jest to jednak konieczne, czego przykładem jest wrzesień… We wrześniu bieżącego roku zarejestrowano bowiem 1148 szt. nowych ciągników i 450 szt. nowych przyczep rolniczych.

Rejestracje ciągników rolniczych

Z danych opublikowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że we wrześniu bieżącego roku zarejestrowano 1148 szt. nowych ciągników. To lepszy wynik niż rok temu w tym samym miesiącu. Wówczas zarejestrowano 1102 szt. nowych ciągników.

Obserwując aktualne warunki jest to dość niecodziennym zjawiskiem. Patrząc jednak na całokształt… W sumie od początku roku zarejestrowano 8859 szt. nowych ciągników i jest to gorszy wynik niż w analogicznym okresie 2021 roku o 1336 szt. Spadek rejestracji rok do roku to już 13,1 %.

Rejestracje przyczep rolniczych

We wrześniu 2022 roku zarejestrowano 450 szt. nowych przyczep rolniczych. To najniższy wynik w tym roku. Od początku roku zarejestrowano 6576 nowych przyczep rolniczych. To o 244 szt. mniej niż przed rokiem. Spadek w stosunku do zeszłego roku wynosi -3,6%.

Koszty, koszty, koszty… 

Porównując dane dotyczące rejestracji nowego sprzętu rolniczego widzimy, że to ciągniki zaliczyły zdecydowanie wyższe spadki względem ubiegłego roku. Z pewnością przyczyniają się do tego koszty, które wzrosły na każdej płaszczyźnie i tym samym wpłynęły na wyższe ceny nowego sprzętu rolniczego. Nieco mniej zauważalne jest to w przypadku przyczep, gdyż stawki w tym przypadku są stosunkowo mniejszym obciążeniem.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wielu producentów nie może niestety pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy i wyczekuje poprawy warunków. Sam zakup staje się ostatecznością. W tym wszystkim należy również uwzględnić wyjątkowo niekorzystne warunki kredytowe. Inflacja sięga bowiem coraz to wyższego pułapu, przez co stopy procentowe rosną…

Źródło: pigmiur.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl