IMGW-PIB: opady deszczu i silny wiatr

fot./ Pixabay

W najbliższych dniach czekają nas będą opady deszczu oraz dość silny i porywisty zachodni i południowo-zachodni wiatr. Najsilniejsze porywy wiatru, osiągające 65 km/godz., będą na wybrzeżu, w głębi kraju wiatr stopniowo będzie się stawał porywisty.

Najgroźniejsze porywy w nocy z piątku na sobotę

Od czwartku do soboty (18-20 listopada) Polska północna będzie w zasięgu kolejnych zatok i frontów atmosferycznych, związanych z niżami nad północną Europą, a Polska południowa w zasięgu wyżów znad Europy południowej. Taka sytuacja przyczyni się do wzrostu gradientu ciśnienia nad naszym krajem. Różnica pomiędzy północno-wschodnią a południowo-zachodnią częścią Polski wyniesie około 22 hPa. Oznacza to wzrost prędkości i porywistości wiatru, szczególnie na północy kraju. Najsilniejsze porywy wiatru będą w nocy z piątku na sobotę i wystąpią na wybrzeżu; tam wiatr osiągał będzie do 90 km/godz.; w północnej połowie kraju porywy będą do 70 km/godz. W sobotę prognozowane jest słabnięcie wiatru.

źródło: IMGW-PIB

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności