Import z Holandii drożeje. Co z ziemniakami z Polski? [07.06.2023]

Ruszył sezon na młode ziemniaki i to w ich stronę kieruje się obecnie dużą część uwagi, niemniej… Nie możemy zapominać o warzywie z ubiegłorocznych zbiorów.

Na rynku są już wprawdzie dostępne młode ziemniaki, jednak warzywo z ubiegłorocznych zbiorów wciąż odgrywa ważną rolę. Warto zauważyć, że natłok ofert przyczynia się tutaj do niższego popytu. Wśród ofert napotkamy bowiem młode ziemniaki od polskich i wielu zagranicznych producentów, a także produkt z poprzednich zbiorów, który również jest sprowadzany z zagranicy.

W pierwszej kolejności skupmy się jednak na „starych” ziemniakach od polskich producentów. W tym przypadku ciężko wskazać jest jeden pułap cenowy. Wszystko zależy bowiem od jakości, na którą znaczący wpływ wywarło długie przechowywanie, a także zaufanie pomiędzy samym rolnikiem a odbiorcą. Jeśli jednak produkt zachowuje przyzwoitą jakość najczęściej spotykane stawki oscylują na poziomie 25,00 zł za 15,00 kilogramowy worek, czyli 1,66 zł za kilogram.

Nieco inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku ziemniaków z zagranicy. Warzywo z ubiegłorocznych zbiorów sprowadzane jest bowiem z Holandii. Importerzy zdają sobie sprawę, że towaru nie zostało zbyt wiele i z tego względu z czasem zwiększyli ceny. Na ten moment importowany ziemniak kosztuje 40,00 zł za 15 kilogramowy worek w hurcie. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 2,66 zł za kilogram.

Related Posts

  1. Ceny warzyw w marketach
  2. drewno
  3. ceny-warzyw

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności