yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościImporterzy i ich wstępne ruchy na rynku pomidorów. Aktualne ceny oraz podaż...

Importerzy i ich wstępne ruchy na rynku pomidorów. Aktualne ceny oraz podaż [18.10.2022]

Sytuacja na rynku pomidorów krajowych jest od pewnego czasu dość stabilna. Stawki utrzymują się na zbliżonym poziomie, jednak należy pamiętać, że zbliżamy się ku końcowi sezonu. Z tego względu importerzy zaczęli sprowadzać pierwsze partie pomidorów z zagranicy, by zaskarbić sobie względy odbiorców już przed zbliżającym się sezonem zimowym.

Sytuacja na rynku pomidorów w podwarszawskich Broniszach od pewnego okresu, tak jak wspominaliśmy, pozostaje dość stabilna. Stawki, których producenci mogą oczekiwać w ramach wynagrodzenia, oscylują na zbliżonym poziomie. Sezon krajowych pomidorów dobiega jednak ku końcowi. W najbliższym czasie podaż na rynku zacznie znacząco spadać a finalnie główną rolę zaczną odgrywać pomidory importowane.

Na ten moment rolnicy oferujący pomidory zarówno w typie czerwonym jak i malinowym mogą spodziewać się cen oscylujących na poziomie 6,00-7,00 zł za kilogram.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja pomidorów gruntowych. Warunki pogodowe uległy zmianom, przez co podaż warzywa na rynku zdecydowanie się zmniejszyła. W minionym okresie w alejce mogliśmy napotkać kilkudziesięciu producentów, natomiast aktualnie pozostało ich już kilkunastu. Mniejsza ilość produktu znalazła swoje odzwierciedlenie w cenach. Na ten moment oscylują one w przedziale 3,00-3,90 zł za kilogram.

To jednak nie wszystko… W dniu wczorajszym na rynku pojawiły się pierwsze pomidory z importu. Warzywo przyjechało do Polski z dość egzotycznych kierunków. Towar sprowadzono bowiem z Albanii oraz Turcji. Aktualnie albańskie warzywo kosztuje 4,00 zł, natomiast produkt turecki sprzedawany jest w cenie 6,50-7,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Importerzy zdają sobie sprawę, że podaż polskich pomidorów ulegnie załamaniu lada dzień. Z tego właśnie względu, chcąc zaskarbić sobie klientów na zbliżający się sezon zimowy, sprowadzili do Polski pierwsze partie warzywa z zagranicy. Cały proceder zapewne odbywa się z uwzględnieniem niewielkiej marży i ma służyć przyzwyczajeniu odbiorców do importu.

Ważnym czynnikiem okazuje się w tym wszystkim fakt, że konsumenci nie kupują ogromnych ilości pomidorów podczas jednych zakupów. Zazwyczaj jest to kilka sztuk. Różnica cenowa pomiędzy zakupem pomidorów od krajowych i zagranicznych producentów nie będzie więc tak odczuwalna. Duża część społeczeństwa odczuwa podwyższone koszty i stara się wybierać tańsze alternatywy. W tym przypadku, na wzgląd wspomnianej kwestii, jakość i smak polskich pomidorów wciąż mogą odgrywać kluczową rolę.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl