yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościInflacja znowu pnie się w górę, jest najwyższa od blisko 26 lat

Inflacja znowu pnie się w górę, jest najwyższa od blisko 26 lat

Dramatyczna sytuacja w Polsce. Jak podaje GUS inflacja w październiku wzrosła do 17,9% z 17,4%. Ceny żywności wzrosły aż o 22 proc. rok do roku. Czekają nas gorsze czasy.

W październiku 2022 r. inflacja w Polsce wyniosła 17,9% i jest zgodna z oczekiwaniami ekonomistów i analityków. Ceny towarów w październiku 2022 r. wzrosły o 19,2% rok do roku, usług – o 13,0%. Miesiąc do miesiąca ceny towarów rosły o 2,1%., a usług – o 0,7%. Trudno odetchnąć z ulgą, gdy w sklepach za żywność ogółem musimy zapłacić o 22% więcej niż rok temu.

Cały czas wyraźnie droższe są paliwa – poza gazem, który potaniał o 2,3%. rok do roku. Ale benzyna jest droższa o 16%, a za tankowanie diesla w październiku trzeba było płacić średnio 33,1% więcej niż przed rokiem. Nic więc dziwnego, że usługo transportowe podrożały o 24,2%.

Rodzi się pytanie? Kiedy będzie lepiej? Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Nasze rachunki są coraz wyższe. Siłą rzeczy rolnicy produkują coraz droższą żywność. Przechowywanie warzyw wiąże się z korzystaniem bardzo drogiej energii. Na cenach świeżych warzyw odbiją się głównie wyższe koszty energii, paliw oraz wzrost cen opakowań. Tylko w przypadku nawozów ceny wzrosły nawet o 300%. Zdaniem analityków przyszły rok możemy rozpocząć z niższymi zapasami warzyw i owoców, co będzie dodatkowo sprzyjało wzrostowi ich cen. Zgadza się, że wyższe ceny energii przełożą się także bezpośrednio na wyższe ceny warzyw produkowanych w szklarniach.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl