yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościInspekcja skontrolowała przeładowany bus z warzywami

Inspekcja skontrolowała przeładowany bus z warzywami

7,85 t ważył bus, który został zatrzymany przez wielkopolskich inspektorów w niedzielny poranek. Załadowany warzywami był o 4,35 t za ciężki. 12 i 13 lutego na pilskim odcinku krajowej „dziesiątki” wielkopolscy inspektorzy przeprowadzali kontrole drogowe pojazdów.

W sobotnie przedpołudnie kontroli wagowej poddano zespół pojazdów, którym rumuński przedsiębiorca wykonywał przewóz drogowy na potrzeby własne konstrukcji dźwigu oraz jego przeciwwagi. Masa rzeczywista zespołu pojazdów wynosiła 48,65 t i została przekroczona o 8,65 t. Drugim przekroczonym parametrem była szerokość ładunku odbiegająca o 0,5 m od normy wynoszącej 3 m. Pojazd nie miał też wymaganego oznakowania odnośnie do zwiększonej ponad normę szerokości. Długość też okazała się przekroczona. Zamiast 16,5 m pojazd miał 16,62 m. W trakcie kontroli kierowca okazał zezwolenie kategorii IV na przejazd nienormatywnym zespołem pojazdów, jednak z uwagi na podzielność ładunku umieszczonego na naczepie, zezwolenie nie upoważniało do wykonania tego typu przewozu. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, a kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Z kolei w niedzielny poranek pilscy inspektorzy kontroli poddali samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t, którym przewożono warzywa. Pomiary wagowe pojazdu wykazały rzeczywistą masę całkowitą wynosząca 7,85 t i tym samym przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej wyniosło 4,35 t. Za to naruszenie kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł. Do czasu usunięcia nieprawidłowości kierowcy nie mogli kontynuować przewozów swymi pojazdami.

 

Źródło: witdpoznan.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl