yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościInstalacja artystyczna z 30 t marchwi wysypanych na ulicę Londynu

Instalacja artystyczna z 30 t marchwi wysypanych na ulicę Londynu

„Grounding” to dyplomowa instalacja artystyczna autorstwa Rafaela Pereza Evansa, którą było w istocie 30 ton marchwi wyrzuconej przed drzwiami jego uczelni w Londynie.

Artyści zazwyczaj nie chcą niczego więcej, niż dyskutowania o znaczeniu ich pracy. Jednak jeden student-artysta może żałować, jak prowokacyjny okazał się jego projekt dyplomowy. 

29 września hiszpańsko-walijski artysta Rafael Perez Evans zaprezentował swoją pracę dyplomową „Grounding”. Praca polegała na zrzuceniu szacunkowo 240 000 marchewek przed drzwiami londyńskiego Goldsmiths College, gdzie Evans jest studentem. Dla Evansa utwór był hołdem zarówno dla jego młodości, jak i rolniczej rodziny z Hiszpanii. Jak wyjaśnił na swojej  stronie internetowej , stosował metodę protestu zwaną „Dumping”, która, jak wyjaśnił, polega na wyrzucaniu warzyw na ulicę, aby stać się fizyczną barierą, aby zostać zauważonym, jako sposób na zaprotestowanie przeciwko spadającym cenom produktów. „Pewnego razu, kiedy byłem dość młody, pamiętam, że ludzie byli bardzo wściekli i zdenerwowani, ponieważ koszt cytryn został zdewaluowany do tak ekstremalnego poziomu, że sprzedanie ich zapasów kosztowało farmerów” – powiedział Evans  . „Ten problem sprawił, że wielu farmerów na znak protestu zrzuciło tony cytryn, tworząc rodzaj morza żółtego. Myślę, że był to pierwszy moment, w którym zdałem sobie sprawę z siły wpływu działań rządu i międzynarodowego handlu na rolników”.

Zaledwie chwilę po tym, jak Evans zaprezentował swoją pracę, grupa jego rówieśników z Goldsmiths założyła konto na Instagramie o nazwie @goldsmithcarrots. Tam protestowali przeciwko „temu niesamowicie marnotrawnemu dziełu sztuki”. Uczniowie dodali: „Lewisham to jedna z najbiedniejszych dzielnic Londynu, a masowe wyrzucanie tutaj marchwi to policzek dla lokalnej społeczności ”

Evans próbował bronić się, zauważając, że wszystkie marchewki były odsortem. Po wystawie marchewki zostaną zebrane i wysłane do karmienia zwierząt. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

źródło Insider

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl