Irga powraca na rynek. Ceny młodych ziemniaków są niestabilne [05.06.2023]

Polskie młode ziemniaki odmiana Irga

Sytuacja młodych ziemniaków na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach nie jest jeszcze stabilna. Producentom ciężko utrzymać niezmienne stawki. Wynika to z nieustannych wahań podaży, a także obecności importu…

Niezwykle popularna w Polsce biała odmiana ziemniaka, mianowicie Irga, okazała się rzadkością na rynku w Broniszach na przestrzeni ostatniego tygodnia. Wśród ofert dominowały odmiany kremowe, jak chociażby Arrow. Biorąc to pod uwagę, Irga była nieco bardziej cenionym produktem. Sytuacja uległa jednak zmianom, natomiast ceny ponownie się wyrównały.

Na ten moment producenci oferujący młode ziemniaki na rynku w Broniszach mogą spodziewać się cen rzędu 4,00 zł za kilogram. Niemniej, wszystko zależne jest od podaży w danej chwili. Zdarza się, że warzywa brakuje, natomiast stawki dochodzą do 5,00 zł za kilogram. W odwrotnym przypadku, gdy podaż ziemniaków jest wysoka, ceny niestety kierują się w dół, nawet do poziomu 3,00 zł za kilogram.

Warto zaznaczyć, że niestabilna podaż to tylko jedna z kwestii, które mają wpływ na ceny dla krajowych producentów. Drugą kwestią jest rzecz jasna import. Na rynku wciąż napotkamy bowiem młode ziemniaki sprowadzane z wielu krajów (Cypr, Egipt, Włochy, Majorka, Grecja). Ceny w tym przypadku kształtują się na poziomie 2,75-3,80 zł za kilogram.

Related Posts

  1. Robert Telus konferencja prasowa
  2. pieniądze
  3. Ceny warzyw w marketach
  4. Skradzione maszyny rolnicze
  5. Aktualne ceny polskich pomidorów

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności