yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościIstna tragedia producentów na Sycylii, a w mediach… Brak jakichkolwiek wzmianek

Istna tragedia producentów na Sycylii, a w mediach… Brak jakichkolwiek wzmianek

Nadzwyczaj silny kataklizm pogodowy dał odczuć się producentom warzyw i owoców na Sycylii. Dotkliwe straty poniosły setki lub nawet tysiące gospodarstw. W tamtejszych mediach nie odnotowano jednak jakichkolwiek wzmianek na ten temat. Świadczy to niestety o niskim zainteresowaniu sektorem rolnictwa…

W ostatnich dniach gospodarstwa położone na Sycylii spotkały się z oddziaływaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Cyklon niemal doszczętnie zniszczył konstrukcje tuneli i szklarni oraz uprawiane rośliny. Finalnie pozostawił po sobie tylko i wyłącznie ogromne ilości wody, która na ten moment stopniowo znika z pół oraz gospodarstw. Warto jednak zaznaczyć, że zanim całkowicie wsiąknie w glebę, minie jeszcze wiele dni. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć obrazujących szkody w gospodarstwach (fot. freshplaza.it).

Skala katastrofy jest ogromna. Na tamtejszych rynkach, co jest konsekwencją zalania większości terenów produkcyjnych, momentalnie pojawiły się niedobory zarówno warzyw, jak i owoców. Oczywiście taki stan rzeczy znalazł odzwierciedlanie w gwałtownym wzroście stawek, niemniej… W obliczu tak poważnych szkód ma to niewielkie znaczenie. Większość plonów została bowiem utracona, natomiast gospodarstwa umożliwiające produkcję będą musiały przejść stosowne naprawy zanim znów pojawią się w nich nowe nasadzenia.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki wydawać by się mogło, że aktualnie sytuacja producentów jest sprawą najwyższej wagi na Sycylii. Czy oby na pewno? Co prawda samą kwestię kataklizmu pogodowego omówiono szczegółowo, jednak tamtejsze media niemal całkowicie pominęły katastrofę w sektorze rolnym. Ukazuje to niestety stosunkowo niskie zainteresowanie jednym z najważniejszych filarów każdego kraju ze strony czwartej władzy, czyli wspominanych mediów masowego przekazu, a co za tym idzie… Społeczeństwa.

Taki obraz rzeczywistości jest niestety dość smutny… Informacje tyczące się celebrytów, nowopowstałych związków i innych tego typu tematów potrafią przewijać się miesiącami. Miejsca dla realnych problemów jest natomiast bardzo mało. Krótko mówiąc, liczy się sensacja. Uwagę mediów masowego przekazu w kontekście sektora rolnego przyciągają jedynie protesty lub strajki. Pozostaje więc się zastanawiać… Jak skupić uwagę społeczeństwa oraz uzyskać stosowne wsparcie i zrozumienie, gdy głównymi tematami rozważań są zazwyczaj mało znaczące wzmianki o błahych sprawach?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Sycylijscy producenci zaznaczają, że w obliczu takowych sytuacji, sektor rolny powinien wspólnie dążyć do zwrócenia na siebie uwagi. W innym przypadku nic się w tej kwestii nie zmieni, natomiast problemy związane z produkcją zostaną pogłębione jeszcze bardziej.

Źródło: italiafruit.net / freshplaza.it

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl