yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościJak radzą sobie polskie pomidory malinowe na rynku warzyw?

Jak radzą sobie polskie pomidory malinowe na rynku warzyw? [15.02.2023]

Warunki związane z produkcją w okresie zimowym są aktualnie wyjątkowo niekorzystne. Nie przeszkodziło to jednak kilku producentom pomidorów, którzy nieustannie dostarczają swoje produkty na rynek hurtowy w Broniszach. Jak w tym przypadku przedstawiają się aktualne ceny?

Wyjątkowo niekorzystne warunki sprawiły, że założenie upraw w okresie zimowym wiązało się z bardzo dużym ryzykiem. Ryzykiem, na które nie mogliśmy sobie pozwolić. Na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach znajdziemy jednak w ofercie polskie pomidory malinowe. Wprawdzie warzywo posiada co najwyżej czterech producentów, niemniej… Jakość i smak produktu są zdecydowanie wyższe w porównaniu do konkurencyjnego towaru z importu.

Z uwagi na wysoką wartość, polskie pomidory malinowe pakowane są jednowarstwowo w opakowania ze specjalną wytłoczką. Na ten moment krajowi producenci mogą spodziewać się cen kształtujących się na poziomie 140,00-145,00 zł za 6 kilogramowy pakiet, czyli 23,33-24,16 zł za kilogram. Przedstawiony pułap cenowy utrzymuje się na stałym poziomie od około miesiąca. Co więcej, sytuacja nie zmieni się najprawdopodobniej do końca lutego. W późniejszym okresie mogą nastąpić spadki na wzgląd zwiększenia się podaży.

Polscy producenci muszą jednak liczyć się z importem. Oprócz krajowego pomidora malinowego możemy natknąć się bowiem na szeroką gamę produktów z wielu innych krajów. Jednym z najbardziej zauważalnych jest konkurent z Turcji. Kraj ten zwiększył eksport na rynek UE na wzgląd braku możliwości dostaw do dotychczasowych odbiorców, co wynika z wojny na Ukrainie. Tamtejszy pomidor malinowy to ceny rzędu 15,00-16,00 zł za kilogram.

Tak jak jednak wspominaliśmy… To polski pomidor cechuje się najlepszym smakiem!

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl