Jakie marki ciągników wybierali rolnicy w 2021?

Ciągnik New Holland

Rynek sprzętu rolniczego stale się rozwija. Jak podaje Martin&Jacob Group, w 2021 zarejestrowano 14074 nowych ciągników rolniczych.

Wynik grudniowy był bardzo dobry pod kątem sprzedaży nowych ciągników. Zarejestrowano w Polsce 1675 nowych ciągników rolniczych. To dużo. Jak komentuje Tomasz Rybak z Agritrac: “Wynik grudniowy bardzo wysoki i już na pierwszy rzut oka widać, że część dealerów, czy też importerów, rejestrowało maszyny na siebie. Jaka jest skala tych rejestracji? Będzie wiadomo po szczegółowej analizie. Wydaje się jednak, że rynek jest przyzwyczajony do takich działań w grudniu, chociaż chyba nikt nie spodziewał się ich na taką skalę“.

Nowe ciągniki zarejestrowane w 2021 r. Źródło: Martin&Jacob Group (Linkedin)

Jakie marki ciągników w segmencie 131-160 oraz 161-210  były najczęściej wybierane w 2021 roku?

Pytanie o to jaka marka ciągników rolniczych jest najbardziej popularna w Polsce? Z poniższego zestawienia wynika, że w kategorii ciągników o mocy 131-160 KM liderem jest New Holland. A wśród maszyn w segmencie 161-200 KM – pierwsze miejsce zajmuje John Deere.

Poniżej ranking TOP 10 najpopularniejszych marek ciągników rolniczych w Polsce w okresie styczeń-listopad w segmencie 131-160 KM oraz 161-210 KM.

Źródło: Martin&Jacob Group (Linkedin)

źródło: Martin&Jacob Group

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności