Jakość ma znaczenie

papryka Syngenta

Tematem przewodnim trwającej właśnie w Potworowie Konferencji Paprykowej firmy Syngenta jest jakość, która zdaniem organizatorów naprawdę ma znaczenie. 

Temat jakości w uprawie papryki okazał się bardzo bliski ogrodnikom z okolic Potworowa, ponieważ bardzo licznie wzięli udział w spotkaniu. O wymaganiach jakościowych sieci handlowych, które odbierają sporą część towaru z mazowieckiego “paprykowego zagłębia” mówił Marcin Runkiewicz z firmy Nature’s Produce/Unipapryka.

Marcin Runkiewicz

Światowe trendy w uprawie papryki zaprezentował Jacek Bursztyński z firmy Syngenta.

Jacek Bursztyński, Syngenta

O zasadach prawidłowego doboru odmian papryki do produkcji mówili Mariusz Kwiatkowski i Rafał Żmuda z firmy Syngenta. Zwracali oni szczególną uwagę na dwie wiodące odmiany z oferty Syngenta -stanowiącą od wielu lat standard wczesną Yeclę F1, po którą bardzo chętnie sięgają podradomscy producenci i nową, obiecującą Abacarę F1. 

Mariusz Kwiatkowski

Ochrona upraw papryki przed najgroźniejszymi chorobami i szkodnikami była tematem wystąpienia Romana Parzycha reprezentującego firmę Syngenta.

Roman Parzych, Syngenta

Jak uzupełniać niedobory składników pokarmowych w uprawie papryki mówił Andrzej Zbroja z firmy Tradecorp.

Na zakończenie spotkania Paweł Myziak – wiceprezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP podsumował mijający sezon i zwrócił uwagę na szanse i zagrożenia dla branży paprykowej.

Paweł Myziak, zdjęcia Monika Korzeniowska

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności