yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKalafior, kapusta oraz brokuł. Warunki podażowe oraz aktualne ceny

Kalafior, kapusta oraz brokuł. Warunki podażowe oraz aktualne ceny [22.09.2022]

Zmiana warunków pogodowych w przypadku wielu warzyw spowodowała spadek podaży na rynku, co idzie w parze ze wzrostem cen. Sytuacja kalafiorów przedstawia się jednak zupełnie inaczej. Ich ilość wzrasta, a aktualne ceny na podwarszawskim rynku w Broniszach kierują się w dół…

Wraz z nadejściem września warunki pogodowe uległy znaczącym zmianom. Dotychczas panowały bowiem bardzo wysokie temperatury, a dni były słoneczne i upalne. W zależności od uprawianego warzywa przekładały się na zwiększoną produktywność lub wywoływały problemy z utrzymaniem jakości, w tym idealnego wyglądu. Należy pamiętać, że to właśnie ten czynnik odgrywa w oczach konsumentów kluczową rolę. Aktualnie słupki termometrów zatrzymują się jednak na zdecydowanie niższym poziomie. W niektórych przypadkach jest to przyczyną zmniejszonej podaży i wyższych cen, jednak nie w przypadku kalafiora…

Kalafior. Z obserwacji producentów wynika, że aktualnie nie występują problemy z zawiązywaniem róż. Co prawda wśród ofert wciąż możemy napotkać produkty dotknięte niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, jednak z dnia na dzień pojawia się coraz większa ilość kalafiorów prezentujących najwyższą jakość. Rosnąca podaż momentalnie znalazła odzwierciedlenie w niższych cenach, których mogą oczekiwać producenci. Ilość towaru jest rzecz jasna zależna od pory dnia, niemniej, możemy przyjąć przedział 3,50-4,50 zł za sztukę.

Brokuł. Idąc dalej, sytuacja brokułów wciąż pozostaje niezmienna. Warzywo uchroniło się przed negatywnym oddziaływaniem wysokich temperatur, a jego podaż nieustannie przedstawia się na zbliżonym poziomie. W większości przypadków stawki oscylują na poziomie 4,00-5,00 zł za sztukę. Zdarza się, że za nieco większy kaliber, prezentujący najwyższą jakość, konsumenci są w stanie zapłacić 5,50 zł lub więcej. Wszystko zależne jest od wyglądu warzywa. Produkt przykuwający uwagę bezproblemowo zapewni producentom bardziej korzystne warunki.

Kapusta. Mówiąc o kapuście należy mieć na względzie duże wahania podażowe. W jednym dniu rolnicy mogą oczekiwać stawek rzędu 30,00 zł za 20 kilogramowy worek, natomiast w innym maksymalne ceny będą się już kształtować na poziomie 22,00 zł. Sytuacja potrafi zmieniać się w ciągu dnia. W sprzedaży na główki ofert jest natomiast coraz mniej. Stawki, na które mogą liczyć producenci, oscylują w przedziale 4,50-5,50 zł za sztukę.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl