Kalafior, kapusta oraz brokuł. Warunki podażowe oraz aktualne ceny [22.09.2022]

Brokuł - sprzedaż na rynkach hurtowych

Zmiana warunków pogodowych w przypadku wielu warzyw spowodowała spadek podaży na rynku, co idzie w parze ze wzrostem cen. Sytuacja kalafiorów przedstawia się jednak zupełnie inaczej. Ich ilość wzrasta, a aktualne ceny na podwarszawskim rynku w Broniszach kierują się w dół…

Wraz z nadejściem września warunki pogodowe uległy znaczącym zmianom. Dotychczas panowały bowiem bardzo wysokie temperatury, a dni były słoneczne i upalne. W zależności od uprawianego warzywa przekładały się na zwiększoną produktywność lub wywoływały problemy z utrzymaniem jakości, w tym idealnego wyglądu. Należy pamiętać, że to właśnie ten czynnik odgrywa w oczach konsumentów kluczową rolę. Aktualnie słupki termometrów zatrzymują się jednak na zdecydowanie niższym poziomie. W niektórych przypadkach jest to przyczyną zmniejszonej podaży i wyższych cen, jednak nie w przypadku kalafiora…

Kalafior. Z obserwacji producentów wynika, że aktualnie nie występują problemy z zawiązywaniem róż. Co prawda wśród ofert wciąż możemy napotkać produkty dotknięte niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, jednak z dnia na dzień pojawia się coraz większa ilość kalafiorów prezentujących najwyższą jakość. Rosnąca podaż momentalnie znalazła odzwierciedlenie w niższych cenach, których mogą oczekiwać producenci. Ilość towaru jest rzecz jasna zależna od pory dnia, niemniej, możemy przyjąć przedział 3,50-4,50 zł za sztukę.

Brokuł. Idąc dalej, sytuacja brokułów wciąż pozostaje niezmienna. Warzywo uchroniło się przed negatywnym oddziaływaniem wysokich temperatur, a jego podaż nieustannie przedstawia się na zbliżonym poziomie. W większości przypadków stawki oscylują na poziomie 4,00-5,00 zł za sztukę. Zdarza się, że za nieco większy kaliber, prezentujący najwyższą jakość, konsumenci są w stanie zapłacić 5,50 zł lub więcej. Wszystko zależne jest od wyglądu warzywa. Produkt przykuwający uwagę bezproblemowo zapewni producentom bardziej korzystne warunki.

Kapusta. Mówiąc o kapuście należy mieć na względzie duże wahania podażowe. W jednym dniu rolnicy mogą oczekiwać stawek rzędu 30,00 zł za 20 kilogramowy worek, natomiast w innym maksymalne ceny będą się już kształtować na poziomie 22,00 zł. Sytuacja potrafi zmieniać się w ciągu dnia. W sprzedaży na główki ofert jest natomiast coraz mniej. Stawki, na które mogą liczyć producenci, oscylują w przedziale 4,50-5,50 zł za sztukę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności