Kapusty białej na rynkach hurtowych brakuje

Zdrowa kapusta podczas przechowywania

Podaż kapusty na rynku hurtowym na podwarszawskich Broniszach jest dość niska, odzwierciedla to jej bardzo wysoka cena. Z czego wynika jej mała ilość na rynkach hurtowych i czego możemy spodziewać się w nadchodzącym czasie?

Z każdym rokiem spadają areały upraw kapusty białej w Polsce, przez co jej cena jest coraz wyższa. Ile aktualnie kosztuje warzywo? Cena oscyluje w przedziale 1-1,25 zł za kilogram.

Warto zwrócić uwagę, dlaczego rolnicy rezygnują z uprawy kapusty. Duży wpływ na ten stan rzeczy mają letnie upały. Nie pozostają bez wpływu, są negatywne dla upraw. Sprzyjają bowiem chorobom i szkodnikom. Ponadto zbiory są coraz mniejsze, uprawy coraz bardziej kosztowne, dlatego też obserwujemy tak wysoką cenę.

Z biegiem czasu z pewnością zauważymy tendencję wzrostową, jeśli chodzi o cenę białej kapusty. Nie ma możliwości, by cena zaczęła nagle spadać, nie ma do tego podstaw. Ewentualne braki podażowe na rynku uzupełniane są importem. Podejmowano próby importu kapusty z Niemiec, ale póki co nie są to znaczące ilości i nie powinny odbić się na cenie produktu.

Podsumowując, cena jest wysoka ze względu na mniejsze areały upraw, trudności z uprawą i utrzymaniem wysokiej jakości produktu, a także szkodniki i choroby grzybowe. W nadchodzącym okresie będzie tylko rosnąć.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Protesty rolników w Belgii
  2. Wózek widłowy AGV
  3. Por rynek hurtowy Bronisze
  4. pieniądze

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności