yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKapusty białej na rynkach hurtowych brakuje

Kapusty białej na rynkach hurtowych brakuje

Podaż kapusty na rynku hurtowym na podwarszawskich Broniszach jest dość niska, odzwierciedla to jej bardzo wysoka cena. Z czego wynika jej mała ilość na rynkach hurtowych i czego możemy spodziewać się w nadchodzącym czasie?

Z każdym rokiem spadają areały upraw kapusty białej w Polsce, przez co jej cena jest coraz wyższa. Ile aktualnie kosztuje warzywo? Cena oscyluje w przedziale 1-1,25 zł za kilogram.

Warto zwrócić uwagę, dlaczego rolnicy rezygnują z uprawy kapusty. Duży wpływ na ten stan rzeczy mają letnie upały. Nie pozostają bez wpływu, są negatywne dla upraw. Sprzyjają bowiem chorobom i szkodnikom. Ponadto zbiory są coraz mniejsze, uprawy coraz bardziej kosztowne, dlatego też obserwujemy tak wysoką cenę.

Z biegiem czasu z pewnością zauważymy tendencję wzrostową, jeśli chodzi o cenę białej kapusty. Nie ma możliwości, by cena zaczęła nagle spadać, nie ma do tego podstaw. Ewentualne braki podażowe na rynku uzupełniane są importem. Podejmowano próby importu kapusty z Niemiec, ale póki co nie są to znaczące ilości i nie powinny odbić się na cenie produktu.

Podsumowując, cena jest wysoka ze względu na mniejsze areały upraw, trudności z uprawą i utrzymaniem wysokiej jakości produktu, a także szkodniki i choroby grzybowe. W nadchodzącym okresie będzie tylko rosnąć.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl