KE przedłużyła zakaz importu towarów z Ukrainy?

Robert Telus konferencja prasowa
fot. MRiRW

Niewykluczone, jak podaje minister Robert Telus, że Komisja Europejska przedłużyła zakaz importu poszczególnych towarów z Ukrainy…

– Nie jest to jeszcze zatwierdzone i opublikowane, ale mamy informację, że Komisja Europejska przedłużyła zakaz importu pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika z Ukrainy do połowy września 2023 r. – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus podczas dzisiejszego briefingu prasowego.

Szef resortu rolnictwa powiedział, że jeżeli informacja o zakazie importu zostanie potwierdzona, to od jutra nie będzie mogło wpływać zboże z kontraktów zawartych także przed 2 maja 2023 r.

Minister Robert Telus zapowiedział również kontynuację rozmów z tzw. krajami przyfrontowymi i Komisją Europejską w sprawie dalszego wydłużenia obowiązywania zakazu importu po 15 września 2023 r. Poinformował ponadto o dyskusji na temat uelastycznienia tego zakazu ze względu na specyfikę poszczególnych krajów.

Źródło: MRiRW

Related Posts

  1. Polskie młode ziemniaki odmiana Irga
  2. pieniądze
  3. Ceny warzyw w marketach
  4. Skradzione maszyny rolnicze
  5. ceny-warzyw

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności