Kiedy nabór wniosków o dopłaty do nawozów?

Worki z nawozem

Robert Telus zapowiedział w niedalekiej przeszłości, że ponownie uruchomi program dopłat do nawozów. Wymagana była jednak zgoda KE. Wszystko wskazuje na to, że rolnicy już niebawem będą mogli liczyć na owe rekompensaty.

Zapowiadany program dopłat do nawozów w 2023 roku budził obawy wśród rolników. Wymagana była bowiem zgoda KE, aby móc wprowadzić takowe rozwiązanie w Polsce. Nic nie było pewne, gdyż w roku ubiegłym wiązało się to z pewnymi problemami.

Robert Telus poinformował jednak, że KE wyraziła zgodę na wypłatę środków z krajowego budżetu na owe dopłaty. – Komisja Europejska wyraziła zgodę na wyasygnowanie z naszego budżetu 4,7 mld złotych na dopłaty do nawozów – mówi Robert Telus.

Kiedy więc rolnicy mogą spodziewać się informacji o trwającym naborze wniosków? Zgodnie z tym, co usłyszeliśmy od ministra rolnictwa, dopłaty do nawozów ruszą w przyszłym tygodniu. – W przyszłym tygodniu będę chciał ogłosić uruchomienie pomocy przy nawozach – informuje minister.

Adekwatnie do poprzedniego naboru wniosków w tym zakresie, dopłata będzie przysługiwała do pierwszych 300 ha. Wysokość wsparcia wyniesie natomiast 500 zł/ha gruntów ornych i 250 zł/ha łąki i pastwiska.

Źródło: MRiRW

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Protest rolników w Brukseli
  2. Kontrola PIORiN
  3. Importowana rzodkiewka z Włoch

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności