yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKilkadziesiąt osób zakażonych bakterią E. coli w USA, podejrzana sałata rzymska

Kilkadziesiąt osób zakażonych bakterią E. coli w USA, podejrzana sałata rzymska

W Stanach Zjednoczonych do 28 listopada odnotowano kilkadziesiąt zakażeń bakterią E. coli szczep O157:H73. Według informacji amerykańskiego centrum kontroli chorób i ich zapobiegania (CDC) pierwsze zgłoszenia wpłynęły 2 listopada, wówczas zainfekowanych było 17 osób w ośmiu stanach. Spożywały one wcześniej sałatę rzymską produkowaną w Salinas w Kalifornii. 22 listopada zachorowało już 40 osób w 16 stanach. Przypadające na 28 listopada Święto Dziękczynienia na które przygotowywane są rodzinne kolacje sprzyjało wzrostowi liczby zakażeń, która wyniosła wówczas 67 osób. 

Szczep E. coli O157: H7, którym skażona była sałata rzymska produkuje toksynę Shiga, która może prowadzić do niewydolności nerek i jest potencjalnie śmiertelna. Na sześć dni przed Świętem Dziękczynienia CDC ostrzegło przed spożywaniem sałaty rzymskiej. Zalecano wyrzucenie już zakupionych produktów i dezynfekcję szuflady na warzywa w lodówce. 

za The Washington Post

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl