yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKłopoty z sadzeniakami

Kłopoty z sadzeniakami

Upały i susza w wielu regionach Europy mogą mieć wpływ na rosyjski rynek ziemniaków i warzyw. Zdaniem dyrektora wykonawczego Unii Ziemniaków Aleksieja Krasilnikowa, w Rosji mogą pojawić się problemy z dostawami sadzeniaków.

Redukcja importu, jaką odnotowano w ubiegłym roku mogła mieć jednak inną przyczynę, niż warunki atmosferyczne, wynikała również z faktu lokalizacji produkcji warzyw w Rosji przez zagraniczne firmy – powiedział ekspert agencji Agroinvestor. – Jednak w tym sezonie nasz kraj może spotkać się z deficytem i znacznym wzrostem cen sadzeniaków – informował Krasilnikov.

Według Federalnej Służby Celnej w 2017 r. Rosja zakupiła za granicą 25,8 tys. ton sadzeniaków za 14,1 mln USD, a głównymi dostawcami były Holandia (33% pod względem wartości) i Niemcy (27%). Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku przywóz wyniósł 14,3 tys. ton (11,9 mln USD). W pierwszej kolejności import szedł  z Niemiec (42%), Holandia stała się drugim dostawcą (40%). Oprócz krajów Unii Europejskiej Rosja kupuje sadzeniaki na Białorusi (4,5% przesyłek w tym roku) i z Chin (3,1%). Nieznaczne ilości – mniej niż 1% – przypadają na Kazachstan i Indie.

PG

za: agroinvestor.ru

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl