Kolejna inwestycja koncernu Sumitomo Corporation w biorozwiązania do stosowania w rolnictwie

Od lewej: Dyrektor generalny Takashi Tanaka, Departament AgriScience, Sumitomo Corporation i Prezydent Annuit – inż. Enrique R. Moretti.

Koncern Sumitomo Corporation, którego działalność rolnicza jest prowadzona w Europie poprzez spółki Sumi Agro, uzyskał wyłączną globalną licencję na produkcję, rozwój i dystrybucję nowego biorozwiązania od argentyńskiej firmy Annuit.

GLOBALNE WYZWANIA

Wraz ze wzrostem populacji światowej i rozwojem gospodarczym, zapotrzebowanie na żywność rośnie i do 2050 roku przewiduje się, że będzie to około 1,7-krotność poziomu z 2010 roku. Aby zaspokoić rosnące w ogromnym tempie zapotrzebowanie, konieczne jest maksymalne zwiększenie produkcji żywności na ograniczonej powierzchni upraw.

Wykorzystywane w uprawach środki ochrony roślin i nawozy chronią rośliny przed chorobami i szkodnikami oraz wspomagają ich wzrost. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem zainteresowania zrównoważonym rolnictwem i ochroną środowiska dynamicznie rośnie zainteresowanie rolników biorozwiązaniami, które wykorzystują biologiczne składniki aktywne mające minimalny wpływ na środowisko. Przewiduje się, że światowy rynek biopreparatów znacząco wzrośnie i do 2030 roku stanowić będzie od 20 do 25% całkowitego rynku środków ochrony roślin.

 NOWY BIOPREPARAT

Nabyty od Annuit produkt, zawiera substancję czynną pochodzenia grzybowego. Wspiera rośliny w walce z chorobami i szkodnikami, przyczyniając się do zwiększenia plonów. Chociaż biopreparaty były dotychczas stosowane głównie do warzyw i owoców, w planach jest stosowanie wspomnianego rozwiązania w produkcji zbóż i roślin strączkowych, takich jak pszenica i soja. Sumitomo Corporation rozpocznie produkcję i sprzedaż produktu około kwietnia 2023 roku, aby promować jego szerokie zastosowanie w Ameryce Łacińskiej i dalej na całym świecie, poprzez kanały sprzedaży Sumi Agro oraz Sumit Agro, spółek grupy Sumitomo Corporation.

SUMITOMO CORPORATION – agrotechnika przyszłości

Sumitomo Corporation jest zaangażowana w działalność w branży agrochemicznej od ponad 40 lat, zaczynając od lat 70-tych. W związku z biopatentami, w 2017 roku firma zainwestowała w hiszpańskiego producenta biologicznych rozwiązań o nazwie Futureco, a w 2020 roku zdobyła również wyłączne prawa do rozwoju i dystrybucji nowego biopatentu od meksykańskiego producenta agrochemikaliów o nazwie Quimica Agronomica de Mexico.
W tym samym czasie firma pracowała nad ustanowieniem szerokiej podstawy biznesowej obejmującej operacje handlu hurtowego agrochemikaliów i materiałów rolniczych Summit Agro w 37 krajach oraz bezpośrednią sprzedaż materiałów rolniczych do rolników. Sumitomo Corporation uważa połączenie tej podstawy biznesowej z nowymi technologiami za jedno ze swoich zadań w obszarze agrochemii.

W swoim planie zarządzania średnioterminowego “SHIFT 2023” Sumitomo Corporation wymienia rolnictwo jako jeden z filarów swojej strategii rozwoju. Firma planuje zwiększyć ilość i rodzaje biologicznych rozwiązań, mając na celu prowadzenie wspólnych badań i rozwoju z różnymi partnerami. Poprzez rozszerzenie sprzedaży za pośrednictwem swoich globalnych sieci, do 2030 roku firma ma na celu zwiększenie udziału biologicznych środków ochrony roślin do 20-25% wartości całkowitej sprzedaży Sumi Agro / Summit Agro.Grupa Sumitomo Corporation będzie kontynuować swój wkład w rozwiązanie problemów żywnościowych na świecie, dostarczając nowych rozwiązań odpowiadających zróżnicowanym wymaganiom współczesnego rolnictwa, przyczyniającym się do poprawy jego wydajności i efektywności a także potrzebom bezpieczeństwa żywności.

Informacja prasowa

Related Posts

  1. Ziemniaki odmiana Arrow
  2. Trasa dotrzymanego słowa PiS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności