Kolejne kradzieże warzyw… Sprawcy zostali ujęci

Kradzież płodów rolnych

Zarzuty kradzieży porów usłyszało dwóch mężczyzn, którzy na terenie powiatu ostrowskiego dokonywali wyżej wymienionych czynów. Warzywa miały posłużyć im do dalszej sprzedaży… Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w nocy na policję zadzwonił mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego. Zgłoszenie tyczyło się zatrzymania mężczyzny, który… Kradł warzywa z jego pola. Policjanci na miejscu zastali zgłaszającego wraz z ujętym przez niego mężczyzną.

36-latek, wspólnie z „rzekomo” nieznanym mu mężczyzną, przyjechał samochodem na pole z zamiarem kradzieży porów. Mężczyźni zabrali z pola wykopane warzywa i spakowali do samochodu, którym przyjechali – wynika z ustaleń funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze ustalili także, że to nie była pierwsza kradzież 36-latka. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania zatrzymanego i w piwnicy znaleźli kilkadziesiąt sztuk poukładanych warzyw. Co więcej, funkcjonariusze szybko ustalili kolejnego z mężczyzn. Okazał się nim 35-latek, który przed policjantami ukrył się na strychu u swojego wspólnika.

Sprawcy zostali zatrzymani. Teraz grozi im kara nawet do pięciu lat więzienia.

Właściciel szacuje, że z pola zostało skradzionych ponad 4 tysiące sztuk porów o wartości około 8 tysięcy złotych. Policjanci ustalają teraz jaka jest dokładna skala popełnionych przez mężczyzn kradzieży.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności