yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKolejne ograniczenia produkcji nawozów w Europie. Tym razem Litwa…

Kolejne ograniczenia produkcji nawozów w Europie. Tym razem Litwa…

W związku z niekontrolowanym wzrostem cen gazu ziemnego firma Achema, największy producent nawozów azotowych i innych produktów chemicznych w krajach bałtyckich, poinformowała 24 sierpnia o planowanym wstrzymaniu pracy zakładu. Litewski producent nawozów, wraz z nadejściem września, zawiesił działalność fabryki…

W związku z dalszym drastycznym wzrostem cen gazu ziemnego w Europie, a co za tym idzie niekontrolowanym wzrostem kosztów nawozów, firma Achema od 1 września tymczasowo zawiesza działalność fabryki. Na ten moment kontynuowana pozostanie produkcja żywic i gazów technicznych – czytamy w komunikacie wydanym przez zakład.

“W obecnej sytuacji na rynku większość zachodnich producentów nawozów jest zmuszona do zatrzymania swoich fabryk, firma Achema nie jest wyjątkiem. Rekordowe ceny gazu ziemnego bezpośrednio determinują koszty produkcji, a ceny produkowanych przez nas nawozów stają się niekonkurencyjne w porównaniu z produkcją amerykańskich i rosyjskich producentów” – mówi Ramūnas Miliauskas, prezes Achema.

Litewski zakład nawozowy wskazuje, że głównym surowcem do produkcji nawozów azotowych jest gaz ziemny, którego ceny w Europie osiągnęły nowy rekord i wciąż rosną. Udział błękitnego paliwa w kosztach nawozów to około 70%.

W momencie zatrzymania produkcji część pracowników, podobnie jak w innych zakładach nawozowych, pracować będzie nad konserwacją i ochroną sprzętu. Reszta pozostanie natomiast w domach z częściowo wypłacanym wynagrodzeniem. Niewykluczone są również zwolnienia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: achema.lt

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl