yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKolejne podwyżki cen nawozów wieloskładnikowych

Kolejne podwyżki cen nawozów wieloskładnikowych

Nawozy to aktualnie jedna z najbardziej istotnych kwestii w produkcji żywności. Na przestrzeni ostatnich tygodni dużo mówi się o nich w kontekście dopłat. Te co prawda weszły w życie, jednak podwyżki nawozów to wciąż temat budzący wiele wątpliwości. Ile tym razem zdrożały nawozy?

W ramach przypomnienia, 15 kwietnia zostały opublikowane nowe cenniki nawozów – zarówno azotowych jak i wieloskładnikowych. Zaledwie 7 dni później, Agrochem Puławy opublikował kolejny cennik. Tym razem dotyczył on jedynie nawozów wieloskładnikowych. Wraz z upływem czasu, chyba każdy z nas to przyzna, że coraz trudniej nadążyć za nieustającymi zmianami.

Przechodząc do rzeczy, podwyżki nie są co prawda tak znaczące jak mogliśmy tego doświadczyć w przeszłości. Niemniej, to wciąż podwyżki, a nie ma co ukrywać – ceny i tak zdecydowanie odbiegają od naszych możliwości. Tak więc, jakie by one nie były, mają ogromne znaczenie w sytuacji, w której aktualnie się znajdujemy.

Jakie ceny ujrzymy tym razem? Polifoska – niezależnie jakiego rodzaju, zdrożała o 100 zł na tonie. Natomiast w przypadku pozostałych nawozów NPK zamieszczonych w cenniku, wzrosty wynoszą 30 zł. Może wydawać się, że to nie dużo, ale tylko do momentu, w którym porównamy aktualne ceny do tych, które widzieliśmy w roku ubiegłym. Nie ma co dyskutować, podwyżki są ogromne i jak widzimy – to niestety jeszcze nie koniec.

Co więcej, zastanawiającym jest fakt, dlaczego nawozy wyprodukowane jeszcze przed nagłym wzrostem cen sprzedawane są w tej samej cenie co te, które produkowane są aktualnie…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Poniżej umieszczamy aktualny cennik nawozów NPK opublikowany przez Agrochem Puławy. Obowiązuje od 22 kwietnia do odwołania lub wyczerpania zapasów. Niestety, odnosimy wrażenie, że bardziej prawdopodobną opcją jest pierwsza z wymienionych.

Źródło: agrochem.com.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl