Kolejne podwyżki cen nawozów wieloskładnikowych

Nawozy w gospodarstwie warzywniczym
fot. mk

Nawozy to aktualnie jedna z najbardziej istotnych kwestii w produkcji żywności. Na przestrzeni ostatnich tygodni dużo mówi się o nich w kontekście dopłat. Te co prawda weszły w życie, jednak podwyżki nawozów to wciąż temat budzący wiele wątpliwości. Ile tym razem zdrożały nawozy?

W ramach przypomnienia, 15 kwietnia zostały opublikowane nowe cenniki nawozów – zarówno azotowych jak i wieloskładnikowych. Zaledwie 7 dni później, Agrochem Puławy opublikował kolejny cennik. Tym razem dotyczył on jedynie nawozów wieloskładnikowych. Wraz z upływem czasu, chyba każdy z nas to przyzna, że coraz trudniej nadążyć za nieustającymi zmianami.

Przechodząc do rzeczy, podwyżki nie są co prawda tak znaczące jak mogliśmy tego doświadczyć w przeszłości. Niemniej, to wciąż podwyżki, a nie ma co ukrywać – ceny i tak zdecydowanie odbiegają od naszych możliwości. Tak więc, jakie by one nie były, mają ogromne znaczenie w sytuacji, w której aktualnie się znajdujemy.

Jakie ceny ujrzymy tym razem? Polifoska – niezależnie jakiego rodzaju, zdrożała o 100 zł na tonie. Natomiast w przypadku pozostałych nawozów NPK zamieszczonych w cenniku, wzrosty wynoszą 30 zł. Może wydawać się, że to nie dużo, ale tylko do momentu, w którym porównamy aktualne ceny do tych, które widzieliśmy w roku ubiegłym. Nie ma co dyskutować, podwyżki są ogromne i jak widzimy – to niestety jeszcze nie koniec.

Co więcej, zastanawiającym jest fakt, dlaczego nawozy wyprodukowane jeszcze przed nagłym wzrostem cen sprzedawane są w tej samej cenie co te, które produkowane są aktualnie…

Poniżej umieszczamy aktualny cennik nawozów NPK opublikowany przez Agrochem Puławy. Obowiązuje od 22 kwietnia do odwołania lub wyczerpania zapasów. Niestety, odnosimy wrażenie, że bardziej prawdopodobną opcją jest pierwsza z wymienionych.

Źródło: agrochem.com.pl

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ziemniaki-na-rynku-Bronisze
  2. Dostępność i ceny nawozów w Polsce

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności