yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKomisja PE przyjmuje zdroworozsądkowe środki w odpowiedzi na kryzys na rynku nawozów

Komisja PE przyjmuje zdroworozsądkowe środki w odpowiedzi na kryzys na rynku nawozów

Komisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiego głosowała nad projektem rezolucji uzupełniającej listopadowy komunikat w sprawie dostępności i przystępności cenowej nawozów. Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują wyraźną większość głosów za przyjęciem rezolucji i przegłosowanie proponowanych środków.

W listopadzie ubiegłego roku Komisja Europejska w obliczu rekordowego kryzysu cen i dostępności nawozów, jaki przeżywają rolnicy, wystosowała pierwszy komunikat mający na celu przedstawienie krótko-, średnio- i długoterminowych rozwiązań. Komunikat był dla nas rozczarowujący i brakowało w nim krótkoterminowych rozwiązań. Na tym tle Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjęły inicjatywę Komisji ds. Rolnictwa dotyczącą przedstawienia uzupełniających propozycji – przekazuje organizacja.

Jak się okazuje, przyjęte 31 stycznia środki idą we właściwym kierunku i dotyczą niektórych kluczowych niedociągnięć wskazanych w komunikacie Komisji. Copa i Cogeca ze szczególnym zadowoleniem przyjmują skoncentrowanie się na środkach krótkoterminowych mających na celu poprawę funkcjonowania rynku, które były częściowo pominięte w komunikacie Komisji.

Kluczowy był również wniosek o zawieszenie konwencjonalnych ceł importowych na wszystkie nawozy mineralne, stosowanie alternatyw dla nawozów chemicznych, takich jak RENURE („odzyskany azot z obornika”) czy poferment, które zwiększają obieg zamknięty w gospodarstwach. Jeśli chodzi o wnioski długoterminowe, popieramy wolę Komisji ds. Rolnictwa, by zwiększyć przejrzystość rynku nawozów, co powinno stanowić zasadniczą część długoterminowej strategii nawozowej – zaznacza organizacja rolnicza.

Copa i Cogeca ma teraz nadzieję, że na posiedzeniu plenarnym posłowie do PE zagłosują zdecydowaną większością głosów za tym projektem rezolucji, aby udzielić solidnego mandatu przewodniczącemu Komisji Rolnictwa, Norbertowi Linsowi (EPP, DE), który zainicjował tę rezolucję.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KRIR / copa-cogeca.eu

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl