yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKoniec z protestami rolników w Szczecinie?

Koniec z protestami rolników w Szczecinie?

Rolnicze protesty w Szczecinie, o których usłyszała cała Polska, ustały. Protestujący podpisali porozumienie z Robertem Telusem. Pozostają jednak w gotowości aż do momentu, w którym reszta postulatów zostanie spełniona.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus od środy do 2:00 nad ranem w czwartek, w Barzkowicach pod Szczecinem, prowadził intensywne negocjacje z rolnikami, mające na celu wspólne uzgodnienie sposobów ustabilizowania trudnej sytuacji w rolnictwie. Ministrowi towarzyszyli sekretarze stanu Ryszard Bartosik i Anna Gembicka.

Podsumowując negocjacje, minister Robert Telus podziękował przedstawicielom organizacji rolniczych za merytoryczną i konstruktywną dyskusję. Podkreślił, że nie były to żądania, a wspólne poszukiwanie rozwiązań. Zwrócił też uwagę, że takiego protestu, jaki jest tutaj w Szczecinie – tak dobrze zorganizowanego i merytorycznego – jeszcze nigdy nie widział.

Negocjacje dotyczyły 16 punktów, sformułowanych wspólnie, głównie na podstawie postulatów rolników z 13 kwietnia, które były od 13 do 26 kwietnia omawiane przez zespoły robocze.

– Około 60-70 proc. postulatów rolników z 13 kwietnia już zostało zrealizowanych, a kolejne 10 proc. jest w trakcie realizacji. Różnice zdań pomiędzy stronami społeczną i rządową to jedynie ok. 10 proc. Uważam, że to świetny wynik – stwierdził szef resortu rolnictwa. – Protokół z negocjacji w Barzkowicach wyznacza dobry kierunek działań – dodał.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Dotychczas protestujący rolnicy są na ten moment zadowoleni z tego, co udało się im osiągnąć. Zaznaczają, że dalej będą prowadzić rozmowy z ministrem w celu sfinalizowania pozostałej części postulatów.

Warto jednak zaznaczyć, że to nie koniec protestów. Zostały one wstrzymane, natomiast rolnicy pozostają w gotowości, by przeprowadzić kolejne działania. Stanie się to jednak wtedy, gdy obietnice ze strony ministra nie zostaną spełnione.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl