Konsulat RP we Lwowie zawiesza przyjmowanie wniosków wizowych

Na stronach Konsulatu Generalnego RP we Lwowie pojawiła się informacja, że w związku z nasileniem epidemii w regionie w okresie 7-14.08.2020 r. instytucja zmienia tryb działania.

Od 10 sierpnia 2020 roku zawieszone zostaną:

  • przyjmowanie wniosków wizowych zarówno w konsulacie, jak iw Punktach Wizowych (tzw. Centra wizowe),
  • przyjmowanie wniosków o wydanie / przedłużenie Karty Polaka, wydawanie Karty Polaka oraz przyjmowanie osób we wszystkich innych przypadkach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji konsula.

 Wydawanie dokumentów przekazanych do konsulatu nastąpi od 17 sierpnia 2020 r.

Posiadaczom Kart Polskich, którzy wcześniej ustalili termin składania wniosków o wizę w konsulacie lub centrum wizowym, zostanie wyznaczony nowy termin składania wniosków. Więcej informacji będzie dostępnych na stronie internetowej konsulatu po wznowieniu pracy.

Obywatele RP, którzy znajdą się w trudnej i nieoczekiwanej sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji konsula, będą mogli skontaktować się z konsulatem pod numerem +38 095 2600 200. Jest to numer alarmowy tylko dla obywateli RP potrzebujących pomocy konsularnej.

Ten tryb działania może ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności