yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKoszty coraz bardziej dotykają producentów…

Koszty coraz bardziej dotykają producentów…

Natłok kosztów na wszelkich płaszczyznach nieustannie daje odczuć się producentom warzyw i innych płodów rolnych. Kolejny raz świadczą o tym dane tyczące się rejestracji nowych ciągników i przyczep rolniczych. W kwietniu odnotowano bowiem dalsze spadki względem poprzednich lat…

Krajowi producenci zmagają się z rekordowo wysokimi kosztami produkcji już ponad rok. Wszelkie inwestycje, mimo konieczności ich wprowadzania, odkładane są w czasie. Tyczy się to również zakupu nowych maszyn rolniczych, w tym ciągników i przyczep. Wszystko jest droższe, a środki niestety są ograniczone. Kredyty stały się z kolei dość ryzykowne…

Jak podaje PIGMiUR, w kwietniu 2023 roku zarejestrowano 849 szt. nowych ciągników i 540 szt. nowych przyczep rolniczych. Względem poprzednich lat liczby te są zdecydowanie niższe, co jest jednoznacznym potwierdzeniem wyżej wspomnianych słów.

Skupmy się jednak na konkretnych danych… W kwietniu 2023 roku zarejestrowano 849 szt. nowych ciągników. To najmniej w porównaniu do dwóch poprzednich lat, kiedy to rejestrowano odpowiednio 1221 szt. i 1000 szt. W ciągu czterech pierwszych miesięcy br. zarejestrowano w sumie 3354 szt. nowych ciągników. To o 363 szt. mniej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Spadek rejestracji w stosunku do poprzedniego roku wynosi już 9,8%.

Rynek nowych przyczep rolniczych niestety nie wygląda lepiej. W kwietniu br. zarejestrowano 540 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 244 szt. mniej niż w kwietniu przed rokiem. W ciągu czterech pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 2074 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 751 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 26,6%.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: PIGMiUR

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl