Krajowa Grupa Spożywcza zaoferuje nawozy w „bardzo konkurencyjnych cenach”

Temat nawozów wciąż jest dość niepokojący. Co prawda dostępność surowca w ostatnim czasie nieco się zwiększyła, niemniej, mimo spadków cen, zakup pozostaje dużym wyzwaniem. Pozostaje więc pytanie… Co oznaczają „bardzo konkurencyjne ceny”?

Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka poinformował na Facebooku, iż Krajowa Grupa Spożywcza została autoryzowanym dystrybutorem nawozów Grupa Azoty i ANWIL S.A.

Krajowa Grupa Spożywcza będzie w swoich punktach oferowała nawozy azotowe, jednoskładnikowe i wieloskładnikowe w bardzo konkurencyjnych cenach – czytamy w komunikacie.

Powstanie holdingu spożywczego miało wzmocnić pozycje polskiego rolnika oraz ochronić go przed nieuczciwymi praktykami ze strony dużych kontrahentów, w tym dystrybutorów.

Takimi działaniami przebijamy monopole zagranicznych koncernów, które zarabiają krocie na nieuzasadnionych wysokich marżach – dodaje Andrzej Śliwka.

Wiceminister wizytował również w zakładach nawozowych w Puławach. Zaznaczył, że spółka odgrywa strategiczną rolę dla polskiego rolnictwa i polskiego systemu bezpieczeństwa żywnościowego.

Po przerwie wywołanej zawirowaniami na światowych rynkach gazu, spółka w październiku wznowiła produkcje nawozów. Czas przerwy został wykorzystany na prowadzenie niezbędnych prac remontowych – tłumaczy Andrzej Śliwka.

Jak dodaje… „Zależy nam, aby zapewnić polskim rolnikom dostęp do niezbędnych produktów”.

Warto się jednak zastanowić czy ceny rzeczywiście będą w stanie spaść do akceptowalnego poziomu… Istotne pozostają również inne mechanizmy wsparcia, aby wszyscy producenci, którzy zakupili surowiec w wyższych cenach, uzyskali stosowną rekompensatę.

Źródło: Facebook Andrzej Śliwka – Wiceminister Aktywów Państwowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności