yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKrajowa marchew umacnia swoją pozycję na rynku w Broniszach

Krajowa marchew umacnia swoją pozycję na rynku w Broniszach [12.01.2023]

W ostatnim czasie polska marchew umocniła swoją pozycję na rynku. Co prawda możemy natknąć się również na warzywo z importu, jednak nie są to duże ilości. Co więcej… Obecność zagranicznego produktu nie wpłynęła na możliwości krajowych producentów, którzy mogą liczyć na nieco wyższe wynagrodzenie. Jak więc przedstawiają się aktualne ceny marchwi?

W ostatnich dniach ubiegłego roku informowaliśmy o nieco lepszej sytuacji na rynku w Broniszach, która tyczyła się krajowej marchwi. Wówczas stawki oferowane polskim producentom wzrosły, co na wzgląd otaczających nas warunków, które pozostają dalekie od akceptowalnych norm, odgrywa bardzo ważną rolę. Wraz z biegiem czasu sytuacja nieco się zmieniła…

Na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach cena marchwi, stanowiąca wynagrodzenie dla krajowych producentów, została umocniona. W sprzedaży hurtowej można bowiem spodziewać się stawek oscylujących w przedziale 1,60-1,70 zł za kilogram. W sprzedaży detalicznej ceny kształtują się natomiast na poziomie około 2,00 zł za kilogram. Wśród ofert znajdziemy również towar najwyższej jakości, za który producenci mogą oczekiwać w detalu stawek rzędu 2,20-2,30 zł za kilogram.

Tak jak wspominaliśmy, krajowi producenci muszą niestety liczyć się z importem. Na obecną chwilę jeden z importerów sprowadza bowiem marchew z Holandii. Nie są to jednak duże ilości, dzięki czemu popyt na lokalne warzywo nie został zachwiany. Stawki w tym przypadku przedstawiają się na poziomie 2,20-2,50 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl