Krajowe ogórki w natarciu. Import wyprzedawany w popłochu [17.04.2023]

W ostatnich dniach podaż zarówno krajowych ogórków gruntowych, jak i szklarniowych, wzrosła w dość znaczącym stopniu. Znalazło to niestety odzwierciedlenie w cenach, które w poniedziałkowych notowaniach drastycznie spadły. Warto jednak zaznaczyć, że taki stan rzeczy wpłynął również na produkt importowany, który obecnie jest wyprzedawany i niebawem zniknie z rynku.

Wraz z biegiem sezonu ilość polskich ogórków, które trafiają na rynek w podwarszawskich Broniszach, wzrosła w dość znaczącym stopniu. Kluczowe okazały się w tym wszystkim warunki pogodowe, które w ostatnich dniach są nieco bardziej sprzyjające. Dni są przede wszystkim dłuższe, co zapewnia roślinom lepszy dostęp do światła, a także nieco bardziej słoneczne i ciepłe.

Wzrost podaży okazał się jednak na tyle drastyczny, że ceny ogórków gruntowych w poniedziałek. Na ten moment ceny są poziomie 9,00-12,00 zł za kilogram (cena przed południem, 17.04.2023 r.)

W przypadku ogórków szklarniowych korekta cenowa była nieco niższa, jednak warto zauważyć, że cena produktu spadała już wcześniej i aktualnie utrzymuje się na niższym poziomie aniżeli w przypadku ogórków gruntowych. Stawki uzyskiwane przez producentów kształtują się bowiem w granicach 7,00-8,00 zł za kilogram (notowania przed południem. 17.04.2023 r.). Niemniej, producenci owego warzywa informują nas, że ceny popołudniu na wielu rynkach hurtowych spadła do poziomu 5 zł/kg!

Mówiąc o ogórkach szklarniowych to nie mamy dobrych wieści, ze względu na tani import z Holandii, który aktualnie jest aktualnie wyprzedawany w cenach rzędu 4,00 zł za kilogram. Krajowi producenci są mocno zaniepokojeni aktualnym stanem rzeczy.

Mamy nadzieję, że importowany produkt bardzo szybko zniknie z rynku. Nowe partie nie będą się oczywiście pojawiać, a wśród ofert pozostanie tylko polski ogórek. Polski ogórek prezentujący najwyższą jakość!

Related Posts

  1. Wizyta ministra Roberta Telusa na granicy
  2. Robert Telus o wsparciu dla rolników

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności