yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKryzys wykracza poza granice. Ogólnopolski protest rolników już wkrótce…

Kryzys wykracza poza granice. Ogólnopolski protest rolników już wkrótce…

Wyjątkowo trudna sytuacja w rolnictwie, niekontrolowany napływ zbóż z Ukrainy i wiele, wiele więcej… Wszystko to stawia opłacalność produkcji pod niemałym znakiem zapytania. Prezydium NSZZ RI „Solidarność” ogłosiło z tego względu pogotowie strajkowe i zaplanowało ogólnopolski protest rolników.

Nie jest tajemnicą, że już przez niemal rok sytuacja w rolnictwie jest nadzwyczaj trudna. Koszty wszelkich surowców wzrosły na niewyobrażalny wcześniej poziom, natomiast ich dostępność niejednokrotnie została zachwiana. Na tym się jednak nie kończy… Producenci napotykają wiele problemów w kwestii sprzedaży wytworzonych plonów. Ogromny wpływ ma na to obecność zagranicznych produktów. Niejednokrotnie bowiem import zalewał nasz rynek w momencie, w którym krajowi rolnicy mogli pokryć istniejące zapotrzebowanie. Tyczy się to zarówno warzyw, jak i wspominanych przez NSZZ RI „Solidarność” zbóż…

W minionym miesiącach wiele organizacji rolniczych czy też samych rolników nie raz zwracało się w stronę rządzących, aby Ci podjęli stosowne działania i przyczynili się do poprawy sytuacji w rolnictwie. Niestety… Warunki nie uległy polepszeniu, a w niektórych przypadkach wręcz przeciwnie. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”, dostrzegając problem związany z produkcją i sprzedażą płodów rolnych, ogłosiło z tego względu pogotowie strajkowe i zaplanowało ogólnopolski protest rolników, który będzie miał miejsce 17 stycznia 2023 roku.

Dnia 16 grudnia 2022 roku Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” podjęło uchwałę w sprawie ogłoszenia pogotowia strajkowego jednocześnie ustalając termin Ogólnopolskiego Rolniczego Protestu Solidarności RI na dzień 17 stycznia 2023 roku. Sytuacja gospodarcza w rolnictwie przechodzi kryzys spowodowany między innymi niekontrolowanym napływem zbóż z Ukrainy, co zagraża dalszemu funkcjonowaniu gospodarstw rodzinnych w Polsce. Dlatego zgodnie ze Statutem Związku podejmujemy działania w obronie polskich rolników – przekazuje NSZZ RI „Solidarność”.

NSZZ RI „Solidarność” zaznacza co prawda, że jednym z głównych powodów protestów jest sytuacja na rynku zbóż, niemniej… Import nie raz dał odczuć się również producentom warzyw. Mowa chociażby o napływie znaczącej ilości papryki w momencie, gdy sezon na krajowe warzywo już się rozpoczął. Przykładów w tej kwestii istnieje bardzo dużo. Nieco bardziej zaostrzona kontrola ilości napływających z zagranicy produktów rolnych mogłaby przyczynić się więc do poprawy sytuacji nie tylko na rynku zbóż. Nie wspominając o pozostałych kwestiach, które wymagają pilnej interwencji…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Szczegóły protestu zostaną przedstawione już wkrótce.

Źródło: solidarnoscri.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl