yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKto zdecyduje się na przechowywanie warzyw?

Kto zdecyduje się na przechowywanie warzyw?

W ciągu ostatnich kilku lat dużo dyskutowało się o podwyżkach cen energii. Oczywiście, było nam to nie w smak, jednak z perspektywy czasu możemy ocenić, że wzrosty stawek nie były wówczas tak dramatyczne. Dziś mówi się, że 2023 stawki mogą zaliczyć kilkudziesięcio- lub nawet kilkusetprocentowe wzrosty!

Zacznijmy od tego, że decyzje dotyczące przeznaczenia warzyw na długie przechowywanie byłby łatwiejsze (nawet wobec rosnących cen energii), gdybyśmy mieli pewność co do zbytu po opłacalnych cenach. Większy koszt przechowywania to wyższe koszty produkcji, a więc mniejszy zysk.

W aspekcie opłacalnej sprzedaży jest oczywiście wiele zmiennych. Niektórzy uważają na przykład, że duża część producentów nie zdecyduje się przechowywać długo warzyw, dlatego sytuacja na rynku w dłuższym okresie może się poprawić.

Jest jeszcze obawa o inny aspekt – dobrze wiemy, jak działa rynek. Rosnące ceny energii to wyższe koszty prowadzenia biznesu dla przedsiębiorców. Jak myślicie – jest szansa, że zejdą z marż? Podwyższą ceny dla klientów? Będą chcieli kupić taniej? A może ostatnie dwie opcje są poprawne?

Wydaje się, że los na loterii wygrali ci, którzy mają w gospodarstwach fotowoltaikę, która na pewno może w jakimś stopniu pomóc przetrwać trudny okres.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

A Wy jak zamierzacie podchodzić do kwestii przechowywania warzyw? Chyba nie sposób z tego zrezygnować, ważne jednak, by uzyskać odpowiednio wyższe ceny…

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl