yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKupujesz maszynę rolniczą przez internet - uważaj na oszustów!

Kupujesz maszynę rolniczą przez internet – uważaj na oszustów!

W ostatnich miesiącach coraz częściej słyszymy o producentach, którzy zostali oszukani podczas zakupu maszyny rolniczej. Wiele przypadków opiera się na tym samym schemacie. Niemniej, skutkiem skorzystania z potencjalnie korzystnej okazji zazwyczaj są ogromne straty finansowe. Nie inaczej jest i w tym przypadku… Poszkodowany rolnik stracił bowiem kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przedwczoraj 58-letni mieszkaniec Lublina zgłosił policjantom z „piątki”, iż padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna pod koniec lutego znalazł ogłoszenie o sprzedaży ciągnika rolniczego na jednym z portali ogłoszeniowych. Cena towaru była atrakcyjna, więc zainteresował się ogłoszeniem. Nawiązał kontakt poprzez wiadomość ze sprzedającym. Po wymianie kilku maili, a także przeprowadzeniu rozmów telefonicznych, mężczyźni uzgodnili warunki zakupu.

Zgodnie z ustaleniami telefonicznymi, sprzedający przesłał mu mailowo umowę kupna-sprzedaży. Do wiadomości dołączył dokument, z którego pokrzywdzony wywnioskował, iż transakcja odbywa się pod nadzorem portalu aukcyjnego. Po podpisaniu umowy 58-latek odesłał ją sprzedającemu, a następnie w formie elektronicznej otrzymał fakturę z danymi firmy i numerem rachunku bankowego.

W dalszej kolejności kupujący przelał na wskazane w fakturze konto bankowe pieniądze w kwocie 43 tysięcy złotych. Gdy ciągnik nie został dostarczony w przewidywanym terminie, mężczyzna zaczął ponaglać sprzedawcę. Ten jednak zwodził go i wskazywał kolejne terminy dostarczenia sprzętu. Ostatecznie zerwał kontakt z kupującym. Wówczas mieszkaniec Lublina nabrał podejrzeń, iż został oszukany i zgłosił sprawę na policję.

Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w tej sprawie. Zarazem po raz kolejny apelują o ostrożność podczas zakupów w internecie. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Sprawdzajmy opinie o sprzedających, czytajmy regulamin portalu. Pamiętajmy, że mamy możliwość zapłaty za towar w różnej formie, w tym również przy jego bezpośrednim odbiorze. Ważne jest ponadto, abyśmy zakupów dokonywali przez sprawdzony portal aukcyjny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KMP Lublin

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl