yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMcDonald’s narzeka na braki pomidorów

McDonald’s narzeka na braki pomidorów

McDonald’s informuje, że ma problemy z zakupem odpowiedniej ilości pomidorów w niektórych placówkach. Sytuacja odzwierciedla faktyczną podaż pomidorów na rynku, a także ogromny wpływ wschodniego konfliktu na branżę żywnościową. O czym warto wiedzieć?

Obserwując wydarzenia, które mają miejsce od wybuchu wojny na Ukrainie, jesteśmy zaniepokojeni do czego nas to doprowadzi. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej przeciwności, które w dużej części dotykają nas – rolników, ale nie tylko. Wpływa to również na odbiorców naszych produktów.

Informowaliśmy ostatnio jak paraliż dostaw, wywołany protestami przewoźników, wpływa na handel warzywami. Sam transport i bez tego jest aktualnie dość dużym problemem. Wysokie koszty paliw i inne utrudnienia dość znacząco go pogłębiają. Dla producentów, problemy z przewiezieniem towaru na rynek czy do poszczególnych klientów, to wielkie straty w jakości produktu, a co za tym idzie – starty w wynagrodzeniu.

Niemniej, taki stan rzeczy skutkuje również niedoborem warzyw w warzywniakach, marketach czy restauracjach. Przykładowo, niektóre z restauracji McDonald‘s w Anglii w wyniku problemów w łańcuchu dostaw, muszą sprzedawać swoje kanapki z mniejszą ilością warzyw. Może wydawać się to mało znaczące, jednak nawet ten przypadek pokazuje, co tak naprawdę dzieje się na rynku.

Na ten moment nie odczuwamy tego tak bardzo, jak rolnicy z krajów, w których przewoźnicy protestują. Pytanie jak długo tak zostanie. Niestety, ceny paliw znów zaczęły rosnąć, a stacje nie zdążyły nawet obniżyć cen po ostatnich spadkach na giełdzie. Polskie firmy transportowe co prawda nie planowały strajków, ale czy możemy liczyć, że przy obecnych kosztach takie stanowisko się utrzyma?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Pamiętajmy o tym, że zerwanie łańcuchów dostaw to nie tylko brak produktów na sklepowych półkach czy w innych sektorach, ale także większe ceny. Strach pomyśleć, co byłoby w przypadku, w którym wyprodukowanych przez nas pomidorów nie miałby kto odebrać. Mamy nadzieję, że taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca.

Jak sytuacja u Was? Dostawy do poszczególnych klientów przebiegają płynnie?

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl