yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMiasteczko UniCarriers na Horti-Techu w Kielcach

Miasteczko UniCarriers na Horti-Techu w Kielcach

Po sąsiedzku z halą ekspozycji Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech 2017 firma Polsad-Jacek Korczak z Kutna urządziła tor do jazdy niektórymi z prezentowanych wózków widłowych. Do wypróbowania swoich umiejętności zapraszała zwiedzających Horti-Tech gości. Do sprawdzenia swoich umiejętności oraz możliwości technicznych pojazdów zaproponowano dwa wózki elektryczne.

New TX 3 to wózek widłowy z nowej serii dziesięciu wielofunkcyjnych narzędzi wprowadzonych na rynek przez UniCarriers w maju bieżącego roku. Do dyspozycji targowej publiczności oddano pojazd trójkołowy – w rodzinie TX firma ma siedem wersji takich właśnie urządzeń, pozostałe trzy to pojazdy czterokołowe (TX 4). Więcej na temat specyfikacji technicznej tych wózków można przeczytać tutaj.

Elektryczny wózek paletowy PLP 200 to uniwersalne urządzenie umożliwiające komfortową dla operatora, nawet długotrwałą pracę – można go ciągnąć (wózek typu „piesek”), można operować nim z podestu roboczego. Garść szczegółów technicznych o nim – tutaj.

Organizatorzy proponowali chętnym dwuetapowy test umiejętności. Najpierw wózkiem TX 3 należało pokonać tor przeszkód. Po starcie trzeba było zdjąć widłami piłkę do koszykówki umieszczoną na wierzchołku używanego przez drogowców „pachołka”. Następnie z ta piłką na widłach wykonać kilka operacji – slalom, zwroty, po czym podjechać do boiskowego kosza i wrzucić do niego piłkę. Po następnej serii manewrów w specjalnie dość ciasno wydzielonej powierzchni należało widłami strącić 3 piłeczki tenisowe umieszczone na różnych stojakach tak, by nie potrącić żadnego elementu oprócz piłek. Wszystko na czas i zagrożone punktami karnymi za przekroczenie toru jazdy czy nieprawidłowe wykonanie zadań.

O ile manewrowanie wózkiem TX 3 nie sprawiało większych trudności, to etap drugi – okiełznanie paleciaka PLP 200 – okazał się trudniejszy, wymagający większego skupienia uwagi. Startujący wybierali opcję sterowania nim z podestu roboczego, przy której urządzenie może rozwijać pełną prędkość roboczą – przy ciasnych skrętach dawała o sobie znać siła odśrodkowa utrudniająca precyzyjne manipulowanie dyszlem sterującym.

W manewrach wózkami wzięło udział kilkanaście osób. Do rywalizacji zachęcał doping licznych kibiców oraz nagroda dla zwycięzcy – ręczny wózek paletowy. Najlepsza trójka zawodników osiągnęła niemal identyczne łączne czasy przejazdu obu urządzeniami. Oto wyniki:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

I miejsce – z czasem 3,15 min. – Patryk Bogdalski
II miejsce – 3,16 min. – Artur Mazur
III miejsce – 3,18 min. – Paweł Miśta

pg

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl