yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMichał Kołodziejczak prezesem nowej partii politycznej

Michał Kołodziejczak prezesem nowej partii politycznej

Proces rejestracji trwał już od kilku miesięcy, wnioski były kilkukrotnie odrzucane, jednak dziś Agrounia wraz Michałem Kołodziejczakiem na czele, może mówić o sobie jak o partii politycznej. Jakich działań możemy się spodziewać?

Starania Agrounii w rolnictwie trwają już od kilku lat. Kilka miesięcy temu organizacja postanowiła wejść na jeszcze wyższy poziom – stać się partią polityczną, która będzie bronić interesów Polaków, a w szczególności właśnie rolników. Wnioski były kilkukrotnie odrzucane, jednak w końcu udało się zakończyć ten etap.

Jakich więc działań możemy się spodziewać? Przede wszystkim umocnienia polskiego rolnictwa. Nie jest tajemnicą, że wszelkie działania Agrounii do tej pory opierały się właśnie na tym aspekcie. Co więcej, Prezes nowej partii zaznaczył w jakich obecnie czasach żyjemy, z czym musi liczyć się każdy z nas. Pomoc należy się wszystkim – Polakom, jak również Ukraińcom, którzy aktualnie walczą o życie.

Dotychczasowi politycy, ministrowie bardzo negatywnie się zweryfikowali. Tutaj musimy powiedzieć, co zrobił w ostatnim półroczu Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk. Całkowicie skapitulował, jego ministerstwo skapitulowało przed naszymi problemami. Zobaczcie co dzieje się na rynku nawozów, żadna pomoc nie istnieje, nie funkcjonuje. Produkcja żywności zaczyna u nas upadać. […] – odpowiada Michał Kołodziejczak zapytany, dlaczego Agrounia angażuje się w działania polityczne.

Jak to zazwyczaj bywa, każdy rolnik ma swoją opinię na ten temat. Jedni powiedzą, że na to właśnie czekali i to ogromna szansa dla rolnictwa, drudzy natomiast, że w parlamencie nie nastąpią znaczące zmiany a sam Prezes musi się pilnować, by nie został podstępem wciągnięty w zagrywki innych partii.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jednak nie ma się co oszukiwać – producenci żywności mają zdecydowanie zbyt małą reprezentację w parlamencie. Jeśli sondaże okażą się przychylne, partia będzie miała możliwość wprowadzenia do sejmu 7 posłów. Czy nie tego właśnie potrzebujemy?

Obecnie dużo mówi się o bezpieczeństwie żywnościowym a konkretnych działań na rzecz poprawy jak nie było tak dalej nie ma. Obserwując problemy rolników pogłębiające się już od długiego czasu, które aktualnie mają katastrofalne odbicie w produkcji, mamy nadzieję, że działania Agrounii pozytywnie zaskoczą wszystkich, którzy nie wierzą w jej sukces.

Jakie jest wasze zdanie? Partia ma szansę, by odegrać znaczącą rolę w poprawie sytuacji na polskich wsiach?

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl