yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMinusowe temperatury w wielu gminach warzywniczych

Minusowe temperatury w wielu gminach warzywniczych

Ostatnia noc przyniosła zapowiadane przymrozki. Minusowe temperatury odnotowano w wielu gminach warzywniczych w całej Polsce. W których lokalizacjach słupki termometrów spadły w największym stopniu?

Zgodnie z wieloma prognozami, miniona noc przyniosła minusowe temperatury w dużej części gmin warzywniczych w całej Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że przymrozki okazały się nieco bardziej łagodne niż zapowiadano. Warzywnicy notowali najczęściej temperatury oscylujące w przedziale od 0 do -2 stopni Celsjusza. Tylko miejscami odnotowano bardziej drastyczne spadki.

Najzimniej, według stacji pogodowych Procam, było w powiecie konińskim, mianowicie w gminie Golina. Minimalna temperatura powietrza w tamtym regionie osiągnęła -2,34 stopnie Celsjusza. Zbliżone warunki odnotowano w powiecie bełchatowskim, w gminie Zelów. Tam słupki termometrów zatrzymały się na -2,11 stopniach Celsjusza. Niewiele mniejsze przymrozki wystąpiły w gminie Sadlinki w powiecie kwidzyńskim (-1,98), a także w Magnuszewie nieopodal Warki (-1,96).

To jednak nie wszystko… Minusowe temperatury były notowane niemal w całej Polsce. Tyczy się to gmin takich jak: Warka (-0,61/-0,98), Września (-0,7), Kobierzyce (-0,4), Podegrodzie (-1,19), Chmielnik (-1,12), Mogielnica (-1,02), Jasienica (-0,21), Grójec (-0,56). W pozostałych lokalizacjach warzywniczych stacji pogodowych temperatura nie zeszła poniżej zera. Mówimy tutaj o gminie Bedlno (0), Lichnowy (0,25), Naruszewo (0,08) oraz Szudziałowo (0).

Warto w tym wszystkim zaznaczyć, że w niektórych lokalizacjach temperatura może się nieco różnić. Wiele zależy bowiem od ułożenia terenu. Uprawy położone w zagłębieniach są bowiem zdecydowanie bardziej narażone na niższe temperatury. Bezpośrednio od warzywników docierają do nas wiadomości, że odnotowali oni dzisiejszej nocy spadki nawet do -4 stopni Celsjusza. Co więcej… Najzimniejsza noc dopiero przed nami. Aktualną warzywniczą prognozę pogody mogą Państwo sprawdzić klikając TUTAJ.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: horti.procam.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl