Minusowe temperatury w wielu gminach warzywniczych

Kapusta mróz
fot. Pixabay

Ostatnia noc przyniosła zapowiadane przymrozki. Minusowe temperatury odnotowano w wielu gminach warzywniczych w całej Polsce. W których lokalizacjach słupki termometrów spadły w największym stopniu?

Zgodnie z wieloma prognozami, miniona noc przyniosła minusowe temperatury w dużej części gmin warzywniczych w całej Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że przymrozki okazały się nieco bardziej łagodne niż zapowiadano. Warzywnicy notowali najczęściej temperatury oscylujące w przedziale od 0 do -2 stopni Celsjusza. Tylko miejscami odnotowano bardziej drastyczne spadki.

Najzimniej, według stacji pogodowych Procam, było w powiecie konińskim, mianowicie w gminie Golina. Minimalna temperatura powietrza w tamtym regionie osiągnęła -2,34 stopnie Celsjusza. Zbliżone warunki odnotowano w powiecie bełchatowskim, w gminie Zelów. Tam słupki termometrów zatrzymały się na -2,11 stopniach Celsjusza. Niewiele mniejsze przymrozki wystąpiły w gminie Sadlinki w powiecie kwidzyńskim (-1,98), a także w Magnuszewie nieopodal Warki (-1,96).

To jednak nie wszystko… Minusowe temperatury były notowane niemal w całej Polsce. Tyczy się to gmin takich jak: Warka (-0,61/-0,98), Września (-0,7), Kobierzyce (-0,4), Podegrodzie (-1,19), Chmielnik (-1,12), Mogielnica (-1,02), Jasienica (-0,21), Grójec (-0,56). W pozostałych lokalizacjach warzywniczych stacji pogodowych temperatura nie zeszła poniżej zera. Mówimy tutaj o gminie Bedlno (0), Lichnowy (0,25), Naruszewo (0,08) oraz Szudziałowo (0).

Warto w tym wszystkim zaznaczyć, że w niektórych lokalizacjach temperatura może się nieco różnić. Wiele zależy bowiem od ułożenia terenu. Uprawy położone w zagłębieniach są bowiem zdecydowanie bardziej narażone na niższe temperatury. Bezpośrednio od warzywników docierają do nas wiadomości, że odnotowali oni dzisiejszej nocy spadki nawet do -4 stopni Celsjusza. Co więcej… Najzimniejsza noc dopiero przed nami. Aktualną warzywniczą prognozę pogody mogą Państwo sprawdzić klikając TUTAJ.

Źródło: horti.procam.pl

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Prace w ogrodzie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności