yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMłode ziemniaki z Izraela trafią w tym roku wcześniej do Europy

Młode ziemniaki z Izraela trafią w tym roku wcześniej do Europy

W izraelskich firmach eksportujących ziemniaki właśnie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia sezonu 2022. Według informacji podawanych przez firmę ATZMONA wysyłki młodych ziemniaków do Europy rozpoczną się w tym roku wcześniej niż w latach ubiegłych. 

Zwykle dostawy młodych ziemniaków z Izraela zaczynają się od 17. do 18. tygodnia roku, ale w tym sezonie prawdopodobnie rozpoczną się wcześniej, w około 14-15 tygodnia. Dostawcy tłumaczą, że jest to ich odpowiedź na zapotrzebowanie zgłoszone przez europejskich odbiorców. Na zwiększony popyt na wczesne dostawy ziemniaków ma wpływać słaba jakość towaru w przechowalniach we Francji, Belgii, Niemczech i Holandii, będąca następstwem ulewnych deszczy i powodzi w tych krajach jesienią ub.r.

Izraelscy producenci i eksporterzy ziemniaków podkreślają, że wyzwaniami są dla nich aktualnie: niekorzystny, mocny kurs szekla w stosunku do euro i funta, wysokie ceny sadzeniaków kupowanych w Holandii, Niemczech, Francji i Szkocji oraz gwałtowny wzrost kosztów transportu. Czynniki te spowodowały, że tegoroczna cena za towar dostarczany do Europy, zdaniem eksporterów musi zostać skorygowana.

źródło https://atzmona.com/

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl