yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMniej kalafiorów we Francji

Mniej kalafiorów we Francji

Według najnowszych, marcowych szacunków francuskiego ministerstwa rolnictwa, w tym roku we Francji zbiory kalafiorów będą zdecydowanie mniejsze. Wstępne prognozy zakładają około 16% spadek produkcji wobec roku poprzedniego i aż 24% w stosunku do średniej wielkości zbiorów z ostatnich pięciu lat. W sumie tegoroczne zbiory oszacowano na razie na około 247,7 tys. ton.

Największym regionem produkcyjnym we Francji jest zachód kraju, skąd pochodzi około 214,0 tys. ton tych warzyw. O 2% w stosunku do roku poprzedniego zmniejszyła się powierzchnia upraw kalafiorów i w roku 2017 wyniesie 16,78 tys. ha.

Według danych na dzień 1 marca w minionym roku Francuzi wyeksportowali 95,8 tys. ton kalafiorów, a zakupili ich zza granicy 55,8 tys. ton w tym samym okresie. Najwięcej kalafiorów na francuskim rynku pochodzi z pozostałych państw unijnych – ponad 51,0 tys. ton, w tym aż 44,2 tys. ton to warzywa hiszpańskie. W przypadku eksportu około 90,5 tys. to skierowano również na rynek unijny, w tym najwięcej do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Źródło: FAMMU/FAPA

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl