yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMniejsze zbiory i wyższe ceny marchwi w Holandii

Mniejsze zbiory i wyższe ceny marchwi w Holandii

Sytuacja na holenderskim rynku marchwi znacząco różni się od tej z ubiegłego sezonu. Susza i upały wpłynęły na zmniejszenie zbiorów. Szczególnie widać to przy zbiorze wczesnych odmian. Ceny są znacząco wyższe niż rok temu, ale ilości towaru na rynku są małe.

Sytuację relacjonuje m.in. freshplaza.com. Sucha aura wpłynęła na niedobory. Po dwóch latach z dużą podażą i niezbyt zadowalającymi cenami areał uprawy zmniejszył się. Możemy mówić o spadku areału o 1/5. Z tego względu podaż wczesnych odmian marchwi jest mała. Podkreśla się jednak, że wyższe ceny nie wynikają z większego popytu, a właśnie z podanych wyżej czynników.

Z kolei inny holenderski serwis gfactueel wyjaśnia, że rynek marchwi zaczyna się od znacznie wyższego poziomu cenowego niż w zeszłym roku. Na początku września jest to około 30 euro za 100 kg wysokiej jakości marchwi.

Jeszcze wyższe ceny osiąga marchew ekologiczna. Najwyższe stawki z minionego tygodnia to 36 euro za 100 kg, podczas gdy tydzień wcześniej było to zaledwie 28 euro za 100 kg. Wynika to w głównej mierze ze zwiększonego popytu ze strony Niemiec.

Co ciekawe, w dalszej perspektywie przewiduje się kolejne wzrosty cen. Nie wiadomo też, jak warzywnicy podejdą do kwestii przechowywania marchwi w chłodniach ze względu na wysokie ceny energii. Ale to problem, który dotyczy również nas….

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: gfactueel.nl, freshplaza.com

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl