yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMorawiecki: „Działamy w interesie polskiego rolnika”

Morawiecki: „Działamy w interesie polskiego rolnika”

W Starej Błotnicy w powiecie białobrzeskim odbyły się wczoraj obchody Ogólnopolskiego Święta Niepodległościowego Ruchu Ludowego, w których uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz sekretarz stanu w MRiRW Anna Gembicka.

„Działamy w interesie polskiego rolnika”

– Nie ma silnej gospodarki bez silnego polskiego rolnictwa. Działamy w interesie polskiego rolnika – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę na zasługi działaczy ruchu ludowego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Przypomniał, że dzięki pracy u podstaw możliwa była obrona świeżej niepodległości po sowieckiej napaści w 1920 roku.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że tak jak do tej pory rząd będzie wspierał rolników i polską wieś. Tak samo jak było to w czasie suszy w roku 2018 i 2019, jak podczas pandemii czy wspierając zakup nawozów, albo dopłacając do zboża.

„Polska ziemia dla nas jest świętością”

– To nie jest święto jakiejś jednej partii, to jest święto wszystkich tych, który walczyli o niepodległą Polskę, synów polskiej wsi, którzy zawsze w sercu mają niepodległość i wolność. I dziś im oddajemy hołd. Dziś im oddajemy cześć – podkreślił minister Robert Telus.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– Dzięki naszym bohaterom narodowym, ale tu dziś szczególnie, dzięki naszym bohaterom chłopskim, tym którzy walczyli i byli z Ojczyzną w przekroju historii, i byli z Ojczyzną w każdym momencie, gdy ich potrzebowała. To polski chłop w każdym momencie był gotów oddać swoje zdrowie, a często swoje życie za naszą niepodległa Rzeczpospolitą – powiedział minister Robert Telus.

– Dla nas i dla wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę zawsze była ważna polska ziemia. I chcę powiedzieć w imieniu całego rządu, w imieniu swoim, że polska ziemia dla nas jest świętością i będziemy robić wszystko, żeby polska ziemia była w rękach polskich, żeby polska ziemia była obrabiana przez polskiego rolnika – zapewnił minister.

Szef resortu rolnictwa przypomniał także część odezwy wydanej w 1932 roku przez członków różnych partii chłopskich, którzy spotkali się na zjeździe zjednoczeniowym ruchów ludowych.

– Wszyscy chłopi, drobni rolnicy wszyscy ludowcy winni uroczyście obchodzić ten dzień jako widoczny znak walki o lepsze jutro, o byt drobnego rolnictwa, o panowanie prawa i sprawiedliwości. To są słowa napisane w 32 roku, ale jak bardzo aktualne – zwrócił uwagę minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl